Puuetega inimeste keskuse juht tasus raha kokku hoidmiseks asutuse krediitkaardiga rekordilisi summasid

 (177)

Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse direktor Mari Rull
Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse direktor Mari RullFoto: Ilmar Saabas

Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse juht Mari Rull kasutas krediitkaarti märksa rohkem kui teised sotsiaalministeeriumi allasutused. Väidetavalt selleks, et teha soodsamaid oste. Jutus sellest, kui mitu inimest kaarti kasutas, on vastuolusid.

Tallinna Astangu kutserehabilitatsiooni keskus tegeleb puuetega inimeste rehabilitatsiooni ja koolitusega. Selle direktori Mari Rulli käsutuses oleva krediitkaardi kasutust vaadates torkab silma, et ta kasutab krediitkaarti märkimisväärselt rohkem, kui seda teevad teised sotsiaalministeeriumi allasutused ja isegi endine minister (vt graafikut). Rull on viimase kolme aasta jooksul kulutanud talle riigikassast antud kaardiga üle 18 000 euro, sellest üle poole 2014. aastal. Samal ajal on mitu sotsiaalministeeriumi allasutust – tööinspektsioon, terviseamet ja tervise arengu instituut – otsustanud krediitkaarti üldse mitte taotleda.

Läksin Eesti Päevalehe ajakirjanikuna Astangu keskuse finantsjuhi Heli Välliga kohtuma, et saada selgust, mille jaoks keskus nii palju krediitkaarti vajab. Kontoväljavõtte saamiseks tuli sotsiaalministeeriumi raamatupidamisosakonna töötajal rida rea haaval Mari Rulli käes oleva kaardiga tehtud tehingud kokku lüüa, sest ministeeriumi sõnul ei ole ei neil ega ka Astangu keskusel võimalik näha oma kaarditehingute väljavõtet, nagu näevad tavalised pangakliendid.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare