Rahvusooper Estonia uueks peadirektoriks valiti Aivar Mäe

 (2)

Rahvusooperi Nõukogu otsustas oma korralisel istungil 17. novembril valida Rahvusooper Estonia uueks peadirektoriks Aivar Mäe ja kunstiliseks juhiks Arvo Volmeri.

Aivar Mäe volitused algavad rahvusooper Estonia avalike suhete juhi teatel 1. septembril 2009 ja Arvo Volmeri volitused 1. augustil 2009.

Aivar Mäe, Arvo Volmer, nõukogu esimees Eri Klas ja praegune peadirektor Paul Himma kohtuvad teatri üldkoosolekul Rahvusooperi töötajatega, et tutvustada teatri edasisi plaane ja uute juhtide nägemust Rahvusooperi tulevikust.

Aivar Mäe (sündinud 1960. aastal) on muusikahariduse omandanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), kus ta õppis professor Ants Söödi juures dirigeerimist. Ta on juhatanud mitmeid koore nii Eestis kui ka välismaal, esinenud koorimuusika seminaridel, olnud rahvusvaheliste koorifestivalide eestvedajaks. 1991. aastal viibis Aivar Mäe Ameerika Ühendriikides, täiendades end Portlandi ülikoolis professor Bruce Browne'i juures. 2000. aastast alates on ta olnud riikliku kontsertorganisatsiooni Eesti Kontsert direktor. Juhtinud ka Vanemuise teatrit ning on hetkel sihtasutuse „Vene teater“ juhatuse esimees ning Arsise kellade ansambli kunstiline juht.

Arvo Volmer (sündinud 1962. aastal) on tunnustatumaid dirigente Eestis, keda teatakse ja hinnatakse paljudel maailma kontserdilavadel ning muusikateatrites. Oma dirigendikarjääri alustas Arvo Volmer 1985. aastal Estonia teatris. 1987. aastast oli Arvo Volmer samaaegselt seotud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga (ERSO), mille peadirigent ja kunstiline juht oli ta aastail 1993-2001. Arvo Volmeri ulatuslik tegevus dirigendina hõlmab mitut kontinenti. Ta on korduvalt juhtinud selliseid tuntud orkestreid nagu BBC Filharmoonia Sümfooniaorkester, Birminghami Sümfooniaorkester, Berliini Raadio Sümfooniaorkester, Sydney ja Melbourne’i sümfooniaorkestrid, Orchestre Nacional de France Prantsusmaal jt. Arvo Volmer on sage külaline Skandinaaviamaade juhtivates teatrites, samuti orkestrite ees Saksamaal, Šveitsis, Hollandis, Islandil, Prantsusmaal, Portugalis, Tasmaanias, Uus-Meremaal, Iisraelis, Venemaal, Poolas, Leedus ja mujal.

Arvo Volmeri loometeed illustreerib mitmekülgne plaadistamistegevus, mis hõlmab suurel hulgal eesti ja välismaist muusikat minevikust tänapäevani. 2002. aastal pälvis Arvo Volmer Eesti Vabariigi kultuuripreemia kontserttegevuse ning Eduard Tubina sümfooniate ettekannete ja plaadistamise eest ERSOga ning 2007. aastal ooperi „Wallenbergi“ muusikalise juhtimise eest Rahvusooperis Estonia. 2004. aastast on Arvo Volmer Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent.

Arvo Volmer on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) professor Olev Oja ja professor Roman Matsovi juhendamisel (1980–1985) ning Peterburi Konservatooriumis professor Ravil Martõnovi juhendamisel (1985–1990). Lisaks on ta täiendanud end USAs Helmuth Rillingi meistrikursustel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare