Reform tervitas partnerite otsust tagasi tõmbuda

 (21)
Reform tervitas partnerite otsust tagasi tõmbuda
Koalitsioonileppe sõlmimine mullu märtsis.Toomas Volmer

Reformierakonna fraktsioon avaldas heameelt IRLi ja sotside otsuse üle tulumaksuseaduse muutmise ettepanekust loobuda.

 Keit Pentus ütles pärast täna säästueelarve üle arutanud valitsusliidu üldkogu lõppu, et Reformierakonna fraktsioon tervitab oma partnerite otsust mitte tulla välja tulumaksu langetamise ärajätmise ettepanekuga.

„Reformierakonna fraktsioon ütles hommikul üheselt, et meie tööinimeste maksuvähendamiste kallale minna ei lase. See ei ole teema ja tänaseks valitsusliidu üldkoosolekuks olid ilmselt ka meie partnerid oma meedias väljaöeldud positsioonidest loobunud ja pressi vahendusel lubatud ettepank jäi valitsusliidu saadikute ees tegemata,“ sõnas Pentus. „Ma loodan, et nüüd ei toimu uut ootamatut meelemuutust ja see nii ka jääb.“

Keit Pentuse sõnul peeti tänasel valitsusliidu üldkoosolekul oluliseks eurovahendite maksimaalset rakendamist. „Sisuliselt võib öelda, et kolme-nelja miljardi euroraha investeerimine toob maksudena riigikassasse tagasi ligi miljard krooni. Oleks erakordselt ebamõistlik, kui euroraha jääks kasutamata ja me peaksime seetõttu kokku tõmbama näiteks kultuurist või haridusest,“ lisas Pentus.

Tallinna linn tekitas suure miinuse

Pentuse sõnul arutati täna tõsiselt ka vajaduse üle omavalitsuste finantsdistsipliini parandada. „Tallinna linn on tekitanud oma eelarvepoliitikaga praeguse seisuga valitsussektori tasakaalule ligi neljasaja miljonilise miinuse. Seda miinust tuleb nüüd riigi valitsusel tehtavate kärbetega katta,“ selgitas Pentus.

„Ilmselt tuleb hakata väga tõsiselt mõtlema, kuidas omavalitsuste ebamõistlikku majandamist rangemalt seadustega reguleerida. Olukord, kus riik hoiab kokku ja üks omavalitsus võib sisuliselt 9 kuu pensionitõusu suuruse summa vastutustundetute otsustega korstnasse kirjutada, on vaja ümber vaadata.“Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare