Reformierakond kaebas kohukeste reklaami tarbijakaitseametisse

 (22)

TALLINN, 3. oktoober (EPLO) - Reformierakonna hinnangul on Keskerakonna sümboolikat kasutav kohukeste reklaam seaduse järgi kõvatu ja eksitav ning erakond pöördus menetluse alustamiseks tarbijakaitseametisse.

Reformierakonna hinnangul peab Keskerakond nõudma nädalavahetusel tänavatele ülespandud kohukeste reklaami kõrvaldamist, kui nad tahavad tõestada, et pole kõlvatu reklaamiga seotud. Erakonna juhatuse liige Jürgen Ligi ütles, et selle kampaaniaga vilistab Keskerakond seadusele ja heade kommetele ning irvitab kõigi ausate kodanike üle väidetega, et neil pole reklaamiga seoseid.

"Keskerakond on küll väitnud, et sellel reklaamil ei ole nendega mingit seost. Samas on kohukesereklaam äravahetamiseni sarnane Keskerakonna logo ja sümboolikaga, ehk kasutatud on Keskerakonna omandit. Kuna Keskerakond on tänaseks kinnitanud, et nad ei nõua reklaami eemaldamist, on tegu kõlvatu reklaamiga, mis alavääristab seaduskuulekat käitumist või õigustab seaduserikkumist kui eesmärgi saavutamise vahendit. Kõlvatu reklaam on aga seadusega keelatud," ütles Ligi.

Ligi sõnul ei ole Reformierakonnal illusiooni, et see petuskeem oleks lihtsalt tõestatav, sest need regulatsioonid on kehtestud eeldusel, et eksisteerib vähemalt elementaarne seaduskuulekus ja austus avaliku arvamuse vastu.

Keskkerakonna liikmest parlamendisaadik Evelyn Sepp kinnitas täna, et nende erakond pole kohukese reklaamiga kuidagi seotud. "Kohuke on piimatoode. Keskerakond on poliitiline ühendus. Kohukesi toodab Tallinna Piimatööstus, see on nede kommertstegevus. Keskerakonna poliitikat kujundavad aga tema liikmed ja valijad ning see on maailmavaateline ühendus," teatas Sepp.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare