Riigikogu kaaperdas puuetega inimeste petitsiooni

 (4)
Puuetega inimeste allkirjastatud petitsioonide üleandmine
Puuetega inimeste allkirjastatud petitsioonide üleandmineFoto: Heiki Rebane

Puuetega inimesed, kes tegid riigikogule ettepaneku töövõimereformi aruteluks, jäeti ise sellest kõrvale. Teatavasti esitasid puuetega inimeste organisatsioonid riigikogu juhatusele ühispöördumise, millele oli alla kirjutanud selleks hetkeks üle 3500 inimese, ja soovisid sellega olla kaasatud riiklikult tähtsa töövõimereformi arutellu. Petitsioonile allkirjad kogunud olid pannud kõik oma lootused võimalusele oma soove riigikogu saalis kuuldavaks teha.

Sotsiaalkomisjoni eilsel otsustaval arutelul, kus osales ka tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, otsustati reformist kõnelema kutsuda Puuetega Inimeste Koja juht Monika Haukanõmm, kes siis esindaks puuetega inimesi. Haukanõmme kontaktid ei olnud aga petitsioonile lisatud.

Jäid vaatlejateks

Petitsiooni esitajad olid sellisest asjade käigust äärmiselt üllatunud: ettevõtmise mõte oli ju endale sõnaõigust saada. „Riigikogu läks jälle väga mugavale teele. Kui sõnades püütakse puudega inimesi aktiveerida, siis oleks võinud ju lubada kõnepulti ka puudega inimese, mitte jälle nende esindaja,” sõnas liikumispuudega inimeste liidu juhatuse liige Tiia Sihver, petitsioonile allakirjutanu. „Nüüd aga on meist taas vaatlejad tehtud.” 1 Kadri Ibrus

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare