Riigikontroll asub uurima võidusamba rajamise käiku

 (429)

Riigikontroll alustas ettevalmistusi auditiks, mis käsitleb erinevaid aspekte Vabadussõja võidusamba rajamisel - riigi ja kohaliku omavalitsuse struktuuride koostööd, projektijuhtimist, planeeringuid, seaduslikkuse järgmist, rahakasutust jne.

Riigikontrolör Mihkel Oviir sõnul on meie ühiselt rajatud riigi 90. aastapäeva pidustusi kroonima pidanud Vabadussõja võidusammas riiklikult oluline objekt ning selle valmimisega seotud probleemistik, kavandatud valmimise võimalik edasilükkumine ja põhjuste asjus levinud vastukäiv informatsioon viitab vajadusele anda riigikogule, valitsusele ja avalikkusele erapooletu põhjalik analüüs, teatas riigikontroll.

"Kaitseminister viitas eelmisel nädalal tehtud avalduses probleemidele koostöös riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel, mis sellise objekti puhul nagu Vabadussõja võidusammas on iseäranis kahetsusväärsed, sest need administratiivsed segadused mõjuvad kokkuvõttes halvasti riigi ja kohaliku omavalitsuse usaldusväärsusele inimeste silmis," ütles Oviir.

"Riigikontroll kavatseb põhjalikult uurida ka sambale ehitusloa andmisega seotud probleemistikku, kaasates selleks vajaduse korral spetsialiste ja eksperte." 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare