Riik maksab erus kaitseväelastele teadlikult ebavõrdset pensioni

 (116)

Eruohvitserid Hillar Tammiste (vasakul) ja Arno Kodu esindavad kokku 601 kaitseväe pensionäri. Eriti halba seisu on nende hinnangul jäetud kaitse­väe püramiidi alumised astmed: sõdurid ja nooremallohvitserid.
Eruohvitserid Hillar Tammiste (vasakul) ja Arno Kodu esindavad kokku 601 kaitseväe pensionäri. Eriti halba seisu on nende hinnangul jäetud kaitse­väe püramiidi alumised astmed: sõdurid ja nooremallohvitserid.Foto: Rauno Volmar

Kaitseministeerium ei pea taasiseseisvumise aegset teenistust riigikaitses praegusega võrreldavaks.

Täna kolm aastat tagasi kaitseväest pensionile läinud 20-aastase tööstaažiga major, kelle teenistusaega oli pikendatud üle piirvanuse, hakkas saama 566 eurot eripensioni. See summa pole sugugi paha, kuid oleks ta oodanud veel ühe nädala ja läinud pensionile pärast 2013. aasta 1. aprilli, oleks tema pension 1147 eurot ehk kaks korda suurem.

Tegu on oletusliku ja äärmusliku näitega, kuid erumajor Hillar Tammiste arvutused on tehtud reaalsete olukordade järgi. Tammiste ja veel 600 temasuguse kaitseväe pensionäri teenistust väärtustatakse keskmiselt ligi 35% vähem kui tulevastel samalt ametikohalt erru minevatel kaitseväelastel. Niivõrd suur pensionivahe on tingitud 1. aprillil 2013 riigikogus kinnitatud uuest kaitseväeteenistuse seadusest.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare