Rummo kuulutas 24. septembri rahvusvähemuste päevaks


TALLINN, 19. september (EPLO) - Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kuulutas Eestimaa rahvuste ühenduse üleskutsel 24. septembri Eesti rahvusvähemuste päevaks.

Sel päeval 1988. aastal toimus esimene Eestimaa rahvuste foorum, pani aluse paljude siinsete rahvusvähemuste kogukondade asutamisele, kümned tuhanded inimesed leidsid oma rahvusliku identiteedi, kaasmaalased ja sõbrad, teatas rahvastikuministri büroo.

Rummo sõnul oli ravuste foorumil oluline osa Eesti taasiseseisvumisel. "Foorum näitas, et Eesti rahvusvähemused ei vastandanud end põlisrahva tahtele, vaid toetasid aktiivselt ja julgelt Eesti Vabariigi kodanike püüdu Eesti riikluse ja demokraatliku elukorralduse taastamisele," lausus minister.

Ministri büroo teatel oleks rahvusvähemuste päev sobiv ürituste korraldamiseks, kus meenutatakse Eesti riigi taasiseseisvumise ajal toimunud rahvuslike kogukondade asutamist ja inimesi, kes võitlesid aktiivselt Eesti taasiseseisvumise ja oma kultuurilise identsuse taastunnustamise eest. See on ka päev, mil rahvusvähemused keskenduksid vajadusele hoida, arendada ja laiemalt tutvustada oma keelte ja kultuuride pärandit.

24. septembril toimub XVII Eestimaa rahvuste foorum rahvusraamatukogus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare