Saarte instituut jäi riigi rahalisest toetusest ilma


Kuressaare Haridusministeerium jättis saarte probleemidega tegeleva Saarte instituudi tänavu rahalise toetuseta, sest instituudis töötab nõutust vähem teaduskraadiga inimesi. Instituudi direktor Maret Pank ütles, et väikest rahalist abi on riigilt alati saadud, kuid tänavu jättis teaduskompetentsi nõukogu infrastruktuuri ülalpidamiseks tehtud taotluse 159 000 kroonile rahuldamata. Summa moodustab üle poole instituudi aastaeelarvest ja Tallinna Tehnikaülikooli all tegutseval instituudil tuleb jätkata riigi toetuseta.

Uue teadusasutuste finantseerimise korra järgi saavad infrastruktuuri raha ainult need asutused, mis on saanud ka sihtfinantseerimise raha, rääkis Saarte instituudi töötaja Kaia Eelmaa.

Eelmaa selgitusel on sihtfinantseerimine mõeldud jätkuvate uuringute läbiviimiseks, kus konkreetsest teemast kasvab välja järgmine uuring.

Saarte instituudi neljast töötajast omab teaduslikku kraadi vaid keemiakandidaat Maret Pank. “Kraadiga inimesi saame uuringuteks võtta tööle mujalt, kuid raha puudumisel ei ole see võimalik,” nentis Pank.

Teadusasutustel on raha hankimiseks teisigi võimalusi, näiteks Eesti Teadusfondi grandid, mis mõeldud lühemate uuringute läbiviimiseks. Ka grandide saamiseks peab teadusasutuses töötama kindel arv kraadiga töötajaid.

Möödunud aastal oli instituudi eelarve umbes 300 000 krooni, eelmise aasta jääkidest saab tööd teha märtsi lõpuni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare