Sajad jalgratturid kogunevad õhtusel tipp­tunnil pealinna

 (74)

Sajad jalgratturid kogunevad õhtusel tipp­tunnil pealinna
Tipptunnil rattasõitu korraldav Tõnis Savi ütleb, et sõiduteel võivad kõik võrdselt liigelda, ka jalgrattur ja sõiduauto.Foto: Vallo Kruuser

Plaan tipptunnil kesklinnas tiirutada tõotab teisipäevaks liiklusse tavapärasest veelgi pinevamat olukorda.

Üksikute jalgratturite asemel võiksid teisipäeval kesklinnas tiirutada sajad. Oma nõusoleku Tallinn Bicycle Weeki korraldajate üleskutsele teisipäeva õhtul kella viiest seitsmeni kesklinna piirkonnas ringi sõita on Facebooki lehel andnud juba ligi 400 ratturit.

Tipp d’Undi nime kandvas üleskutses seisab, et rattureid võiks jätkuda igasse teeserva, kuhu kaasliiklejate pilk ulatub, ja hiljem räägitaks sellest kui kaosest, kus ratturid vallutasid linna. „Järgnevad kaks tundi enneolematut liiklusolukorda Tallinna linnas, mis näitavad linna sellisena, nagu see võiks olla: eri vanuses jalgratturid liiklevad tänavail võrdselt teiste liiklejatega, järgides reegleid ja loogilisi sõiduradu, suheldes omavahel, andes oma manöövritest märku autojuhtidele ning häirimata tungiva vajaduseta jalakäijate marsruute.”

Loe edasi, mida arvab tipptunnil sadadest lisaratturitest Tallinna transpordiamet ning mida tasub ise teisipäeval kesklinnas rattaga sõites tähele panna.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare