Salme laevaleid on Saaremaa aasta mereline sündmusReede õhtul kuulutas merekultuuri seltsi Salava esimees Urve Vakker Salme rahvamajas Saare maakonna aasta mereliseks sündmuseks Salme viikinglaevaleiu.

Tunnuskirja, millel tekst "MKS Salava. 1000.- Salme viikinglaevaleid. Aasta mereline sündmus Saaremaal 2008", andis Urve Vakker üle Salme vallavanemale Kalmer Poopuule, kirjutas Oma Saar.

“Olgu see väike summa, 1000 krooni, mis tunnuskirjal märgitud, teile seemneks, et saaksite alustada tegutsemist selle unikaalse leiu eksponeerimiseks,” ütles Salava eestvedaja kirja vallavanemale üle andes.

Laevaleiust andsid huvilistele ülevaate vallavanem Kalmer Poopuu ja Saaremaa muuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja arheoloog Külli Rikas.

"Vrakist võetud puidu- ja metalliproove on saadetud uurimiseks ka Helsingi ülikooli laboritesse. Nii on selle leiu uurimine võtnud rahvusvahelise ulatuse. Siinpool Läänemerd on see ainus niisugune leid. Me peame seda kõigile huvilistele oskuslikult tutvustama," märkis Rikas.

Ajaloolase sõnul toimub Saaremaa muinaslaeva tutvustav teaduskonverents järgmise aasta 15. mail.

Vormistage Eesti Päevalehe püsimaksetellimus vaid 30 sendi eest päevas ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust! Vaata lähemalt »

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare