Samba ehitusloa lisanõuded pole põhjendatud

 (5)

 Tallinna linnavalitsus väidab järjekindlalt, et neile esitatud samba projekt pole täielik ega vasta vajalikele nõuetele.

Linnavõimud leidsid hiljuti, et võidusamba teise etapi ehitusluba ei saa väljastada enne, kui antakse projektlahendus trepi vundamendi väljakuga sidumiseks ja leitakse lahendus Komandandi teed ja kaitsealust parki ühendavale trepile.

Õiguslikust aspektist vaadatuna on kaitseministeerium aga esitanud kõik ehitusloa saamiseks vajalikud kooskõlastused ja projektid, mistõttu puuduvad linnavalitsuse nõudmistel õiguslikud alused.

Seadusega täpselt reguleeritud

Nimelt tuleb ehitusloa saamiseks esitada vastav taotlus, ehitusprojekt nõutud mahus ning tasuda riigilõiv. Kuivõrd võidusammas asub muinsuskaitse alal ja looduskaitse all olevas pargis, on täiendavalt vajalikud kultuuriväärtuste ameti ja keskkonnateenistuse kooskõlastused, mis on olemas. Seega on ehitusloa andmise protsess väga täpselt reguleeritud ja kohtupraktika on olnud siin väga järjekindel. Igal lisatingimusel peab olema õigusaktist tulenev alus ning lisaks peab iga lisatingimus olema sisuliselt motiveeritud.

Ehitusjärelevalveametnikel võib ju olla häid ja kasulikke mõtteid ning nendega võib loomulikult arvestada, kuid vastavate nõuete täitmist saab ehitusloa eeltingimuseks seada vaid siis, kui seadus seda lubab.


Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare