Seadusemuudatus võtab kõik lastega pered rangema järelevalve alla

 (218)

Kava eesmärk on jälgida laste tervist ja võimalikult vara tuvastada riskipered. Arstil käimine seotakse peretoetusega.
Kava eesmärk on jälgida laste tervist ja võimalikult vara tuvastada riskipered. Arstil käimine seotakse peretoetusega.Foto: Shutterstock

Kui lapsevanem ei vii last määratud aegadel arsti juurde, võidakse peretoetuse maksmine peatada või hoopis lõpetada. Praeguse plaani järgi 2017. aastal jõustuva kava eesmärk on jälgida süsteemselt laste tervist ja võimalikult vara tuvastada riskipered. Perearstid ja sotsiaaltöötajad on muudatuse poolt, kuid sotsiaaltöötajad muretsevad märgatavalt suureneva töökoormuse pärast.

Praegu on probleemsetel peredel ja nende lastel väga lihtne arstide ja lastekaitsetöötajate orbiidilt kaduda vähemalt seniks, kuni algab koolikohustus. „Lapsed, kes jõuavad sotsiaalkaitsesüsteemi, on tavaliselt juba viie-kuueaastased, kui nende kohta hakkab teave tulema,” tõdes sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna (IRL). Kui hoolitsemata või koguni väärkoheldud laps jõuab kooli vaatevälja, võib tema tervisele ja arengule juba olla tehtud suurt kahju.

Nüüd on seda olukorda muutev ettepanekute pakett valmis. „Plaan on sellega järgmisel nädalal valitsuskabineti ette minna,” ütles Tsahkna. Juriidilises keeles nimetatakse kavandatavaid muudatusi kuni kuueaastaste laste seiresüsteemiks ja see parandab mitu nõrka kohta, mis teevad praegu asotsiaalsemate või muul põhjusel tervishoiutöötajate eest kõrvale hoidvate perede elu lihtsaks.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare