Skoone bastioni müürid eksponeeritakse


Skoone bastioni detailplaneeringu koostamine on hetkel peatatud, et läbi viia täiendavad arheoloogilised uuringud endiste linnamüüri osade asukohtade täpsustamiseks, eesmärgiga neid võimalikult suures mahus säilitada ja eksponeerida.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on täiendavate arheoloogiliste uuringute läbiviimise eesmärk täpsustada, millises ulatuses on planeeritaval alal võimalik ehitustegevust kavandada ning jätta määramata ehitusõigus aladele, mida muinsuskaitselistel kaalutlustel edaspidi ei ole võimalik hoonestada, teatas Tallinna pressiteenistus.

„Lisaks kaalutakse võimalust säilitada olemasolevad bastioniga piirnevad hooned. Kindlasti tuleb bastioniga piirnevale endisele jalgpalliväljakule leida avalik funktsioon, mis täiendaks kogu kompleksi ja oleks ühiskasutuses,” lisas Aas.

Peale arheoloogiliste uuringute lõppemist jätkatakse detailplaneeringu koostamist, et ajalooline bastion, mis nõukogude ajal oli kasutuses madruste lõbustuspargina saaks nüüdisaegse funktsiooni, kus tallinlased ja linna külalised saavad tutvuda linna ajalooga ja veeta vaba aega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare