Soome üksikema avas oma kodu Iraagist pagenud noormehele

 (42)

Bodil Rosengren istub oma köögis laua taga, kuhu on oodatud ka Adam (akna ääres siniseruudulises särgis) ja tema sõbrad (pearätikus Anfal, püsti seisab Yles tõlgina töötav Yassir ja mütsiga istub laua taga Anfali vend Abather).
Bodil Rosengren istub oma köögis laua taga, kuhu on oodatud ka Adam (akna ääres siniseruudulises särgis) ja tema sõbrad (pearätikus Anfal, püsti seisab Yles tõlgina töötav Yassir ja mütsiga istub laua taga Anfali vend Abather).Fotod: Andres Putting

Üksikema Bodil Rosengren, tema 11-aastane poeg Jonas ja kaks kassi jagavad nüüd kodu Iraagi noormehe, varjupaigataotleja Laeth Al-Sudaniga. Rosengren on võtnud oma missiooniks tagada pagulastele inimlik kohtlemine.

Helsingi äärelinnas Malmis rohelisele puumajale lähenev külaline näeb esimese asjana hubases köögiakna valguses askeldamas kahte süsimustade juustega noormeest. Need on 23-aastane Laeth Al-Sudani ja tema sõber Yassir.

Selle kodu perenaine on soomerootslane Bodil Rosengren, nelja lapse ema, diplomeeritud insener, IT-magister. Temaga koos elab veel 11-aastane poeg Jonas, ülejäänud kolm last on juba ellu astunud. Vanem poeg on Al-Sudani eakaaslane.

„Olen talle nagu ema eest. Ja seda peab ütlema: emasid nende kultuuris austatakse. Mida ema ütleb, see on käsk, mis kuulub täitmisele.”

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare