Sotsiaaltöötaja: mina ega politsei ei saanud aru, et tüdrukut müüakse

 (180)

Sotsiaaltöötaja: mina ega politsei ei saanud aru, et tüdrukut müüakse
Meeste süüdimõistmine eelmisel nädalal Tartu kohtumajas. Tõkke taga on süüalused ja politseinikud, tõkke ees süüaluste kaitsjad. Mobiilfoto: Kadri Ibrus

Inimkaubandusohvriga tegelenud sotsiaaltöötaja ja konstaabel ei hinnanud olukorda ohtlikuks.

Eelmisel nädalal mõistis Tartu maakohus süüdi neli meest 14-aastase tüdrukuga inimkaubitsemises ja ühe talle narkootikumide andmises. Lõuna-Eesti paadunud kriminaalide jõuk sundis süüdistuse järgi tüdrukut kahe aasta jooksul, 2011. aasta algusest kuni 2013. aasta alguseni, prostitutsioonile ja vägistas teda.

Eesti Päevaleht selgitas välja, et samal perioodil olid tüdrukuga ühenduses kooli töötajad, kohaliku valla konstaabel ja sotsiaaltöötaja, kes ei näinud vajadust sekkuda, et teda kurjategijate käest päästa.

Tüdruk õppis kohaliku kooli lihtsustatud õppekavaga ehk erivajadustega laste klassis. Kohalikele oli teada, et tema mõlemad vanemad kuritarvitavad alkoholi. Kooli direktor kirjeldas Eesti Päevalehele, et laps hakkas koolist puuduma juba aastaid tagasi, kuid 7. klassis läks asi täiesti käest ära. Puudumisi kogunes nii palju, et 8. klass jäigi pooleli. Kohtuotsuse järgi algas tüdrukuga kaubitsemine vähemalt 2011. aasta algusest, kui ta käis 7. klassis.

Edasi lugedes saab teada, mida tüdruku kool üritas ette võtta ja kuidas ametnikud teda aidata ei suutnud.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare