Suri eluaegset vanglakaristust kandnud topeltmõrvar

 (10)

TALLINN, 28. august (BNS) - Läinud nädalal suri Tallinnas vanglahaiglas kaksikmõrva eest eluaegset karistust kandnud 65-aastane Mais Avetisjan.

Armeenia rahvusest Avetisjan on taasiseseisvunud Eestis seega esimene eluaegne vang, kes oma karistuse lõpuni ära kandis, kirjutas Eesti Ekspress.

Roimar sai Tartu vanglas infarkti ja ta viidi ravile pealinna endise Patarei vangla müüride vahele vanglate keskhaiglasse, kus arstid teda enam päästa ei suutnud.

Tegu oli mehega, keda politsei nimetas nelja aasta eest terves Eestis inimesi vapustanud kuritöö vaimseks isaks. Koos kaasosalistega suundus Avetisjan ühel 1999. aasta septembriõhtul Valgamaal Hummuli vallas Piiri külla Uibo tallu, kus pärast pererahva peksmist ja 10 000 krooni kättesaamist pandi diislikütuse abil tuli otsa nii vanapaarile kui ka kogu majale.

Valga maakohus mõistis Avetisjani ja kaks kaasosalist - Läti mustlase Ignis Melgalvise ja Eesti noormehe Markko Hellandi samal sügisel süüdi kahes mõrvas, röövis ja vara hävitamises. Ka kaasosalised said pikad vanglakaristused, üks 25, teine 18 aastat.

Tartu ringkonnakohus jättis otsused jõusse ja riigikohus ei andnud edasikaebustele menetlusluba.

Kaksikmõrvar Mais Avetisjan palus endale veel armu president Lennart Merilt, kes jättis aga 2001. aastal tema palve rahuldamata.

Justiitsministeeriumi andmeil on Eestis järel veel 32 eluaegse karistusega vangi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare