Suri Stockholmi Eesti Päevalehe peatoimetaja Ülo Ignats

 (1)

Neljapäeva õhtul suri Stockholmis pärast rasket haigust sealse Eesti Päevalehe kauaaegne peatoimetaja Ülo Ignats.

Tulihingeline eestlane ja vaba ajakirjanduse patrioot Ülo Ignats sündis Rootsi põgenike peres, õppis Stockholmis ajakirjanikuks ning kirjutas Rootsis raamatuid ja andis välja ajalehti, mis olid paljudele seal esimeseks tõeseks informatsiooniks nii Eestist kui ka teistest okupeeritud Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest. Ta hoidis kogu oma tegevusega Rootsi ühiskonnas üleval Balti teemat. Kurb, et sellel esmaspäeval, kui nii Rootsi kui ka kolme Balti riigi peaministrid kogunevad samasse paika, et tähistada selle ettevõtmise 20. aastapäeva, ei ole Ülot enam meie hulgas.
Eesti Päevalehega oli Ülo seotud ligi kakskümmend viis aastat. 15. juunist 1994 kinnitati ta peatoimetajaks ja tema sulest hakkasid peale artiklite ilmuma ka iganädalased juhtkirjad.
Nagu enamik andekaid inimesi, oli ka Ülo erakordselt mitmekülgne. Tema kui ratsionaalse ja tasakaaluka ajakirjanikuga, kes hindas teadmisi ja fakte ning kuulas argumente, oli alati hariv ja huvitav vaielda. Võluv oli tema uudishimu kõige maailmas toimuva vastu. Peale ajakirjanikutöö ja raamatute olid tema erilisteks meelisteemadeks kodu ja aed, looduses ringikäimine ja kulinaaria. Tema teadmised millegi kasvatamisest koduaias, lindudest metsas ja millegi maitsva valmistamisest sõpradega olid erakordsed.

Toomas Tiivel, sõber, klubikaaslane ja Eesti Rootsi-suursaadik 2000–2004

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare