Suurtükiväepataljoni ülem kapten Vahur Kütt rääkis, et lahinglaskmiste ajal testitakse sõdurite oskusi tulla toime oma ülesannetega, samuti ajalistest nõuetest ja tegevusprotseduuridest kinnipidamist. Kapten Kütt lisas, et tänavune õppus erineb varasematest, sest Suurtükiväepataljoni kontrollõppus on üles ehitatud ühe osana õppusest Kevadtorm 2009, teatas kaitseväe peastaap. 

"Toetame ühe patareiga Kirde kaitseringkonna operatsiooni, samas kontrollime tõrjeüksuse tegevust, kus patarei paiknemisalal on tulerühm sisse võtnud lähikaitsepositsioonid. Kui varem kontrollisime pigem ajateenijate oskust tulepatarei liikmena suurtükki käsitleda, siis seekord lõime taktikalise olukorra, mille käigus liigume pärast lahinglaskmisi Kevadtorm 2009 õppuste alale ja jätkame seal 1. Jalaväebrigaadi toetamist," ütles kapten Kütt.

6. mail laseb 155-mm haubitsapatarei 18 kilomeetri kaugusel asuvaid sihtmärke. Suurtükiväepatarei tulepositsioonid on nii pika vahemaa tõttu sihtmärkideni viidud polügooni territooriumilt välja Soodla maa-alale.

7. mai lahinglaskmistel asuvad sihtmärgid relvadest ligi 10 kilomeetri kaugusel. Haubitsapatarei taktikalist tegevust juhivad ajateenijad.

Lahinglaskmiste läbiviimise ja ohutustehnika eest vastutavad Suurtükiväepataljoni kaadrikaitseväelased. Lahinglaskmistest võtab osa kokku ligi 310 kaitseväelast, neist 280 ajateenijat.

155-mm haubits FH-70 on toodetud Saksamaal ja olenevalt laskemoonast on selle laskekaugus kuni 30 kilomeetrit. Kaheksaliikmelise meeskonnaga haubitsa laskekiirus on kuni kuus lasku minutis. Suurtükiväepataljon suundub 12. mail Kevadtormi õppuste alale, kus alustatakse ajateenijate taktikaliste oskuste kontrolliga.

Sel aastal korraldab maavägi Kevadtormi 4.-24. maini Jõgeva, Ida-Viru ja Lääne-Viru maakondades. Õppuse ala hõlmab peamiselt Torma, Tudulinna, Avinurme ja Laekvere valdasid.

Kevadtorm 2009 on kaitseväe aasta suurim maaväe õppus. Õppuse peamiseks eesmärgiks on ühe jalaväepataljoni kokkuharjutamine jalaväebrigaadi raames. Aasta suurim maaväe õppus kontrollib ka toetavate üksuste valmisolekut, värskendab reservüksuseid ning võimaldab eri tasandite ülematel ja staapidel saada praktilisi kogemusi üksuste juhtimisel. Õppusel osaleb pea 3000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast.