Taavi Rõivas: midagi ei tule teha teisiti. Tuleb teha samamoodi ja paremini!

 (360)

Peaminister Taavi Rõivas (vasakul) kinnitas intervjueerijatele Priit Simsonile (keskel) ja Raimo Poomile, et hoolimata kõikidest maailma ja Euroopa kriisidest ei ole Eestil sugugi halvasti läinud.
Peaminister Taavi Rõivas (vasakul) kinnitas intervjueerijatele Priit Simsonile (keskel) ja Raimo Poomile, et hoolimata kõikidest maailma ja Euroopa kriisidest ei ole Eestil sugugi halvasti läinud.Foto: Rauno Volmar

Kui samu asju paremini teha, jõuame Rootsile ja Soomele järele. Ühe väikese kasvunäitaja pärast pole vaja kurssi muuta. Valitsusjuht muretseb, et osas Eesti inimestes on sedavõrd palju vihkamist, mis tõrvikurongkäikudel ja miitingutel pead tõstab. Kooseluseaduse rakendamiseks loodab Rõivas talupojatarkusele, kuid ei välista, et läheb veel kord ühiskonna lõhestamiseks.

Priit Simson (P. S.): Alustame majandusest. Kui naabritelt kostis rõõmuhõiskeid, sest näiteks Rootsi majandus kasvab tänavu 3,9%, siis Eesti majandus vaid 1,3%. Mis saab eesmärgist muuta Eesti uueks Põhjamaaks, sest sellise tempoga neile järele ei jõua?

Kui majanduse kasv on tagasihoidlikum, kui soovime, siis seda enam on oluline, et meil oleks siht enamaks. Et tegeleksime sellega, et kasvu fundamentaalsed eeldused oleksid paigas. Kui vaatame tagasi, siis esimesed märgid sellest, et kasvuga on muresid, ilmnesid juba sellest, et viimase aasta-paari kasvu on suuresti vedanud sisetarbimine. Ühelt poolt meeldib see inimestele väga, palgad kasvavad ja saab rohkem tarbida. Kuid majandusinimestena teame, et see ei saa olla kestlik, selleks peab olema eksport. Viimase puhul oleme faasis, kus nihkume välja odava tööjõu konkurentsi- eelisest ja otsime nišši nutikamatel, kõrgema lisandväärtusega turgudel.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare