Tahvel ja kukk saavad Haljalasse rajatavaks õpetaja ausambaks


Virumaale Haljalasse rajatav õpetaja ausammas tuleb klassitahvli kujuline ja seda hakkab kaunistama aabitsakukk.

Skulptor Mati Karmin ütles, et on monumendi kavandi ja esialgse hinnakalkulatsiooni Haljala gümnaasiumile üle andnud. Ta selgitas, et monumendi põhjaks saab kaheksatahuline kivipüramiid, mille igale tahule kantakse eri keeles selgitus, millega on tegemist. Kaheksa keelt alates ladina keelest on need, milles kõigis on Eestis kooliharidust antud. Püramiidi tipus on klassitahvel, mille ühele küljele tuleb aabitsakukk, teisele aga mõni kõnekas sentents õpetaja või õppimise kohta.

Esialgsetel hinnangutel läheb monument „Eesti õpetaja autähis” maksma umbes 300 000 krooni.

Haljala gümnaasiumi direktor Kaido Kreintaal lisas, et nüüd, pärast kavandi kättesaamist ja ideele poolehoidjate leidmist on kool hakanud müüma aabitsakuke kujutisega toetusmärke. Kavas on tutvustada ideed lisaks autähise ametlikule kodulehele http://eestiopetaja. haljala.ee/ ka sotsiaalvõrkudes Facebook ja Twitter.

Kooli õpilasesinduse liige Kuldar Adel selgitas, et kukemärkide müügi edendamiseks korraldatakse õpilastele lähiajal turunduskoolitus.

Haljala gümnaasium kuulutas õpetaja ausamba idee välja mullu aprillis. Samba Haljalasse püstitamist põhjendati sellega, et sealne kool on Virumaa vanim, tegutseb 1687. aastast. Autähise tarvis on kogutud juba ligi 5000 krooni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare