Tallinn plaanib Balti jaama maa-alust bussiterminali

 (7)
Tallinn plaanib Balti jaama maa-alust bussiterminali
Balti jaamKristo Nurmis

Tallinn kavatseb rajada Balti jaama bussipeatuste asemele maa-aluse bussiterminali, kus hakkaksid peatuma nii linna ja maakonna bussiliinid kui trollid.

Linnaplaneermise ameti tellimusel koostatud planeeringu aluseks oleva ideelahenduse kohaselt ehitataks maa-alune terminal vastu Balti jaama lähirongide paviljoni hoonet.

Esialgne ideelahendus näeb ette ka võimalust tulevikus rongid samuti maa-alla viia, et maapinnale saaks rajada avalikuks kasutamiseks mõeldud väljaku. Seega oleks maa-all üheskoos nii bussi- kui rongiterminal.

Ideekavand pakub välja ka lahenduse Rannamäe tee lõigu Nunne ja Suurtüki tänava vahel täielikult likvideerida ning muuta see kergliiklusteeks Tornide väljaku alal.

Väljaku pargiala laieneks seega jalakäijatele ühes jalgrattateedega praeguse bussipeatuste ja parkla alale ning tulevase bussiterminali peale kuni Põhja puiesteeni. Seega kaoks edaspidi vajadus ka praeguse Toompuiestee aluse jalakäijate tunneli järele.

Hetkel otsib linn konkursiga arhitektuuribürood, kes Balti jaama, Kopli tänava, Suurtüki tänava ja Rannamäe tee vahelise pea 4,5 hektari suurusele alale detailplaneeringu koostaks.

Samuti on hetkel lahtine, millal linn suurejoonelise ehitusega pihta saaks hakata.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare