Tallinn soovib arendada koostööd Türgi linnadega

 (4)

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kohtus täna Türgi suursaadiku Ömer Altugiga, kellega arutati kahe riigi vahelisi suhteid ning koostööd Tallinna ja Türgi linnade vahel.

Nii Türgi suursaadik kui Tallinna linnapea tunnistasid häid suhteid kahe riigi vahel kuigi viitasid vajadusele tihendada majandusalaseid kontakte. Esimesed sammud selles suunas on juba saatkondade avamisega astutud. Tallinnas on avatud ka Eesti-Türgi Ärikoda, mille ülesandeks on riikidevahelise kaubanduse ja majanduselu edendamine.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul võiks Eesti ja Türgi häid suhteid dubleerida ka linnade tasandil. Ömer Altug pakkus linnapea ideele vastates välja 2,7 miljoni elanikuga sadamalinna Izmiri, millel oleks Tallinnaga mitmeid kokkupuutepunkte.

Rääkides vastastikku huvipakkuvatest valdkondadest peatuti pikemalt turismimajanduse arendamisel ja sadamatevahelisel koostööl. Kohtumise osapooled tunnistasid hea märgina ka viimasel ajal tihenenud kontakte Eesti ja Türgi akadeemiliste ringkondade vahel.

Kolme Eestis viibitud kuuga on Ömer Altug jõudnud avada Türgi saatkonna aadressil Narva mnt 30 ning seadnud eesmärgiks edendada eelkõige igapäevaelu tasandil kontakte kahe riigi elanike vahel.

Möödunud aastal president Arnold Rüütlile volikirjad üle andnud Türgi suursaadik Ömer Altug on pärast Eesti iseseisvuse taastamist esimene Türgi saadik, kes resideerib alaliselt Tallinnas.

Eesti Vabariik avas oma saatkonna Ankaras möödunud aastal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare