Tallinna lennujaam eiras öist alkoholimüügipiirangut

 (34)
Tallinna lennujaam eiras öist alkoholimüügipiirangut
Reuters

Tallinn karistab ja leevendab seadust samal ajal
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on Tallinna lennujaam talle teadaolevalt jäänud vahele intsidendiga, kus müüdi vaatamata linnavolikogu määrusele peale kella 20-t õhtul alkoholi.

„Pärast seda juhtumit ei tohiks seal öist alkoholimüüki toimuda. Meie inimesed käivad seda aeg-ajalt kontrollimas,“ ütles Mutli Päevaleht Online`ile.

Milline konkreetne karistus lennujaama oodata võib, ei osanud Mutli öelda, kuid lisas, et tavaliselt on sellise rikkumise puhul karistuseks rahatrahv, mille maksimummääraks on 50 000 krooni. "Esmase rikkumise puhul siiski tavaliselt maksimumkaristust ei määrata," märkis abilinnapea.

Tallinna lennujaama turundusdirektor Eduard Tüür ütles Päevaleht Online`ile, et Tallinna müügipiirang on vastuolus rahvusvahelise tavaga.

„Kui ka kõige rohkem reguleeritud Põhjamaades ja islamiriikides, kus võib iga väikse asja eest vangi minna, on lennujaamade kinnises tsoonis ööpäevaringne alkoholimüük lubatud, siis miks on siin teistmoodi?“ küsis ta.

Tüüri sõnul on inimene ju peale piirikontrolli läbimist niinimetatud eikellegimaal, kus ei saa ühegi omavalitsuse ega riigi piirangud kehtida.

Tema teada ei ole alkoholi müüki lennujaama piiritsoonis peatatud.

Samal teemal:

Linn kavatseb müügipiirangut leevendada

Samas on linnavolikogu tänasel istungijärgul arutlusel päevakorrapunkt, mille kohaselt kavatseb linn öise alkoholimüügikeelu osas lennujaamale erandi teha.

„Praegune müügikeeld seal on tegelikult totter, sest meie eesmärk on piirata alkoholi kättesaadavust ikkagi eelkõige Tallinna elanike ja noorte hulgas. Seal ostavad alkoholi aga ainult Tallinnas lahkujad,“ kommenteeris eelnõu eesmärki Mutli.

Ta lisas ka, et tegemist on tõepoolest rahvusvahelise tavaga, et piiritsoonis võib ööpäevaringselt alkoholi müüa, ning seega ei peaks Tallinna linn siinkohal mingi erand olema.

Sama määrusepunkt hakkaks kehtima ka Tallinna sadama puhul. „Sadamaga on lood sellised, et minu teada pole seal peale kella 20-t avatud ühtki poodi ega kohvikut, kus saaks alkoholi osta,“ lausus abilinnapea.

Siiski märkis ta, et kui mõni pood peaks piiritsoonis öisel ajal lahti olema, siis laieneb säte ka neile ning linn on sellega arvestanud.

Tallinna sadama avalike suhete juht Sven Ratassepp kinnitas Päevaleht Online`ile, et tõepoolest on neil kolm poodi niinimetatud piiritsoonis, mis kõik kell 20.00 suletakse. Ta ei osanud aga öelda, kas peale linna uut korraldust hakatakse poode kauem lahti hoidma või ei.

"Sadama poodide lahtiolekuajad ei ole niivõrd seotud linna öise alkoholimüügi piiranguga, vaid sellega, millal laevad väljuvad ja tulevad," selgitas ta.

Alates möödunud aasta 1. augustist kehtib Tallinnas kõikidele poodidele öine alkoholimüügipiirang kella 20-st 8-ni.Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare