Tallinna töötute rõõmuks avatakse uusi Töötukassa esindusiTallinna töötute rõõmuks avatakse uusi Töötukassa esindusi
Rauno Volmar

Tallinnas avatakse kaks uut Töötukassa klienditeenindust, samas suletake esindused Maardus ja Keilas.

Eesti Töötukassa avab 3. jaanuaril Tallinna ja Harjumaa tööotsijatele kaks uut klienditeenindust - Tondil ja Lasnamäel Tähesajus. Kliente teenindatakse endiselt ka seni ainsas Tallinna Töötukassa esinduses, kesklinnas Endla tänaval asuvas Tõnismäe esinduses.

"Kui seni pidid kõik Tallinnas või lähiümbruses elavad tööotsijad, keda novembris oli 26 000 ringis, pöörduma vastuvõtule ühte suurde esindusse, siis nüüd on neil võimalik valida kolme asukoha vahel. Väiksemates esindustes on klientide nõustamiseks senisest paremad võimalused. Lisaks individuaalsele nõustamisele saab korraldada rohkem tööotsingu töötubasid ja teisi töölesaamist toetavaid rühmanõustamisi. Kõigis Tallinna esindustes on avatud karjääriinfotuba, kuhu võivad töövõimalustega tutvumiseks ning tööotsinguteks nõu saamiseks tulla nii tööd otsivad kui töötavad inimesed," vahendab Töötukassa avalike suhete peaspetsialist Küllike Heide.

Uute klienditeeninduste avamisega kaasneb Maardu ja Keila büroode sulgemine. Töötukassa kohtus sel nädalal Lääne-Harjumaa omavalitsusjuhtidega, keda esindasid Keila linnapea Tanel Mõistus ja Aimar Altosaar Keila vallavalitsusest. Kohtumisel lepiti kokku, et Töötukassa ja Lääne-Harju kohalikud omavalitsused püüavad ühiselt leida lahendusi töötute töölesaamist takistavatele probleemidele ning pakkuda neile kodu lähedal töövalmidust ja aktiivsust toetavaid tegevusi, näiteks tööotsingu töötoad või tööklubi.

"Koostöös Keila linna ja vallaga otsitakse samal ajal võimalust luua Keilasse kaasaegne esindus, kus saaks pakkuda Lääne-Harjumaal elavatele tööotsijatele kvaliteetseid töölesaamist toetavaid teenuseid," lubab Heide.

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare