Tartu ülikool keeldus uurimast doktorandi seksuaalse ahistamise kaebust

Loe erakordselt avameelseid ja ahistavaid SMSe

Maria ja tema juhendaja töö- ja intiimelu olid läbi põimunud ning see segas Maria kui doktorandi ja vanemteaduri suhtlust. Foto on illustratiivne.
Maria ja tema juhendaja töö- ja intiimelu olid läbi põimunud ning see segas Maria kui doktorandi ja vanemteaduri suhtlust. Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Doktorandi väitel ahistas juhendaja teda seksuaalselt. Ülikooli juhtkond keeldus asjaolusid uurimast ega taganud doktorandist teadurile võimalust töö lõpetada. Prokuratuur alustas professoriks edutatud juhendaja kohta kriminaalmenetlust ja kahtlustab teda ahistamises. Hiljuti alustati professori avalduse alusel kriminaalasi ka temale allunud doktorandi kohta, kes olevat teda ähvardanud.

Maria* alustas doktoriõpinguid Tartu ülikoolis (TÜ) 2006. aastal. Ta oli 25-aastane ja väga põnevil, sest tegeles süvitsi teda köitva valdkonnaga. Tema juhendajaks sai tipptegija, Eestis ainus selles valdkonnas. „Oli väga huvitav,” meenutab Maria. Juhendaja oli varem eduka teadustööga toonud ülikoolile kopsaka teadusrahastuse ja nagu hiljem selgus, seadis see Maria juhendajast otseselt sõltuvaks. Kui juhendaja otsustas kellegi projektist kõrvale jätta, siis oligi kõik, sest teadusprojektid olid juhendaja algatatud.
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>