Tartusse kerkib sõudespordikeskusTartu Ülikool, Tartu linn ja sportlased ühendavad jõud rajamaks Tartusse Emajõe kaldale korralik sõudmis- ja aerutamisspordi keskus.

Kolmapäeval allkirjastasid Tartu Ülikooli, Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli Spordiklubi ning Tartu Vanalinna Spordikooli sõudmise ja aerutamise keskus ühiste kavatsuste protokolli, mis näeb ette kaasaegse spordirajatise ehitamise Tartu sõudesportlaste tarvis, ütles ETAle ülikooli spordiklubi direktor Meelis Jukk.

Jukki sõnul on Tartu tugev sõudespordi linn, Emajõgi sobib sõudespordi harrastamiseks suurepäraselt, kuid viimastel aastatel on jäänud väga viletsaks sõudmise materiaal-tehniline baas.

Praegu kõrgub Emajõe kaldal ülikooli spordihoone taga suur pooleliolev ehitis, millest kunagi pidi saama ülikooli raskejõustiku maja. Jukki sõnul lammutatakse lagunevad varemed maha, sest ehitatu ei sobi praegu maha pandud plaanidega.

Praegu töös oleva detailplaneeringu kohaselt kerkib samale kohale ühe- kuni kahekorruseline mitmeotstarbeline spordirajatis, mida saaksid kasutada kõik Tartu sõudesportlased, rääkis Jukk. Sinna peaks tulema paatide-aerude hooldamis- ja hoidmisruumid, treeningsaalid ja taastumisruumid.

Kes täpselt ehitama hakkab ja kes valminud keskust haldama hakkab, ei ole Jukki sõnul veel täpselt kokku lepitud. Praegu on alustanud tööd erinevat teemagrupid, kes peavad keskuse rajamise ja hilisema haldamisskeemi kokku leppima.

Tartust on võrsunud aerutajaid ja sõudjaid, kes 1960-1980. aastatel on edukalt läbi löönud rahvusvahelises tippkonkurentsis.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
166 000€
Tallinn, Suvila
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
90 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
83 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
121 990€
Tallinn, Korter

72 000€
Tartu, Korter
197 000€
Saue vald, Majaosa
169 000€
Saku vald, Majaosa
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare