Teabeameti juht: loomulikult oleks meie eesmärk saada otseühendus Putini peaga

 (34)

Läbi 25 aasta on teabeameti põhifookuses olnud Venemaa. Amet on selles vallas ekspertiisi ehitanud ja hoidnud ning arendab seda edasi.
Läbi 25 aasta on teabeameti põhifookuses olnud Venemaa. Amet on selles vallas ekspertiisi ehitanud ja hoidnud ning arendab seda edasi.Foto: Andres Putting

Välisluurega tegeleva teabeameti eile avaldatud aastaraamatu 13 peatükist kaheksa räägivad Venemaast. Ameti juht Mikk Marran ütleb, et sõjaline oht Eestile on väike, mittesõjaline aga suur. Marran tõdeb intervjuus, et Venemaa luure tööriistakast on tohutu, nad oskavad sealt igaks olukorraks vajaliku vahendi leida ja rakendavad neid väga kiiresti.

Suve lõpus toimub Läänemere vahetus läheduses Venemaa suurõppus Zapad 2017. Ütlesite aastaraamatu pressikonverentsil, et Venemaalt pole Eestile otsest ohtu, aga on kaudne. Kui reaalne on oht, et need õppused kasvavad üle millekski muuks? Zapad toimub regulaarselt, aga aastaraamatus viitate, et Venemaa on ettearvamatu. Kui arvestada ka Kremli valearvestuse võimalikkust ja riskivalmiduse määra, pole võimatu, et pannakse proovile uut USA presidenti Donald Trumpi.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare