Tein ja Aru pole korravalvuritelt andeks palunud

 (7)
Tein ja Aru pole korravalvuritelt andeks palunud
Peep Aru ja Toomas Tein esmaspäeva hommikul väljumas kesklinna politseijaoskonnast.Raigo Pajula

TALLINN, 27. aprill (EPLO) - Baaris purjuspäi laamendanud ning seejärel riigikogust lahkunud Toomas Tein ja Peep Aru pole siiani isiklikult vabandanud kahe politseiniku ning kolme turvamehe ees, keda nad joobnult solvasid.

SL Õhtulehte teatel panid Tein ja Aru (Reformierakond) toime kuriteo, sest nende suupruukimine solvas viit inimest. «Nad kirjutavad otse välja, et (neid) on solvatud,» kinnitas prokurör Rita Sõmer politseinike ja turvajate tunnistusele viidates.

Sõmer imestas, miks eksrahvaesindajad pole ohvrite ees siiani vabandanud: «Vabandamine on alati teretulnud. Kui mina oleksin kedagi solvanud, vabandaksin avalikult või otsiksin need inimesed üles.»

«Me astusime tagasi ja vabandasime ju kõigi ees. Nii Eesti riigi ees kui politseinike ja turvameeste ees. Kõikide ees tegime oma vabandamise ära,» tõrjus Tein süüdistust. «Meiega pole keegi ühendust võtnud,» lisas ta.

Märkides, et tema küll ei kipu solvatud mundrikandjaid üles otsima. «Ootame uurimise lõpu ära. Las nad enne räägivad, mis üldse toimus. Meil on ka oma versioon. Ka meie oleme kannatada saanud ja sellest tõsised järeldused teinud. See, mismoodi nemad on käitunud, on hoopis teine probleem,» rääkis Tein. Ta ei välista, et esitab koos Aruga avalduse politsei ja turvajate vastu. Mees usub siiani, et tal ja Arul löödi käed alusetult raudu.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare