Töötaja vallandamine pani politseijuht Vaheri oma kulutuste kohta aru andma

 (124)

Nädal tagasi pidasid Elmar Vaher (püsti) ja siseminister Hanno Pevkur ühist pressikonverentsi politsei mulluste töötulemuste kohta. Nüüd peab Pevkur otsustama, kas politseijuht on teinud asutuse krediitkaarti kasutades rikkumisi, mille tõttu tuleks ta tag
Nädal tagasi pidasid Elmar Vaher (püsti) ja siseminister Hanno Pevkur ühist pressikonverentsi politsei mulluste töötulemuste kohta. Nüüd peab Pevkur otsustama, kas politseijuht on teinud asutuse krediitkaarti kasutades rikkumisi, mille tõttu tuleks ta tagandada.Foto: Rauno Volmar

Politseist vallandatud Ilona Laido viis kaasa peadirektor Elmar Vaheriga seotud delikaatsed paberid. Artur Talvik nõuab siseministrilt politseijuhi vallandamist, Pevkur laseb ametis teha kiirkontrolli. Riigiprokuratuuri hinnangul ei saa Elmar Vaheri oste käsitleda omastamisena.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ostis asutuse krediitkaardiga endale 139-eurosed matkasaapad ja Tallinna lennujaamast 299-eurosed müra summutavad kõrvaklapid. Vaheri selgituse järgi oli tal saapaid vaja ootamatuks sõiduks piirile, klappe aga selleks, et puhkusele sõites lennukis segamatult tööd teha. Saapad maksis Vaher PPA-le tagantjärele oma palgast kinni, moodsad ja kvaliteetsed kõrvaklapid jäid juhtkonna kasutusse.

Asi tuli välja eile hommikul, kui Vabaerakonna liige ja korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik esitas siseminister Hanno Pevkurile arupärimise, ega PPA-s ole kuritarvitatud avalikku raha ja töötaja põhjendamatu vallandamise puhul ka võimu.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare