Tudengid said linnalt loa Vabaduse väljakul pidutsemiseks

 (11)

Linnavalitsus andis kolmapäevasel istungil Tudengipäevade Sihtasutusele loa korraldada Vabaduse väljakul tudengite kevadpäevad ja püstitada parklasse suur telk.

Tudengipäevade Sihtasutuse juhataja Meeli Lepsoni sõnul tulevad seekordsed tudengipäevad varasematest suurejoonelisemad, sest tegu on 10 aasta juubeliga.

18.–21. aprillini peetavate tudengipäevade tähtsaimate üritustena nimetas ta avaparaadi, Peda Folki ja Miss University valimist. „Vabaduse platsil algavale ja Raekoja platsil kontserdiga kulmineeruvale paraadile ootame seekord rohkem kui 5000 inimest,” lausus Lepson.

Tudengipäevade ajal toimuvad noortebändide kontserdid, avalikud loengud, spordiüritused ja tavapäraselt ka „päris” tudengiüritused, näiteks õllerallid.

Telk on Lepsoni sõnul esinduskoht, kus üritusi korraldavad tudengiorganisatsioonid ja toimuvad kontserdid. „Telki pääseb tasuta iga linnakodanik, ei pea tingimata tudeng olema,” märkis Lepson.

Tudengid on Vabaduse väljakule oma pidudeks telgi püstitanud 2001. aasta sügisest alates, enne seda pandi telk püsti (kui üldse pandi) Kaarli kiriku taga või Harjumäel.

Tervet parklat ei suleta, kinniseks jääb vaid telgi hõlmatav ala. Parkla osaline sulgemine ja ehitustööd algavad 17. aprilli hilisõhtul, parkla avatakse 22. aprillil kell 10.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare