Tulus töö välismaal. Maksmata palgad, purunenud lootused ja uni külmal kontoripõrandal

 (113)
Lugeja, kirjuta meile oma kogemusest aadressile rahvahaal@delfi.ee

Tallinna sadamas rääkisid Soomes tööl käinud ja käivad inimesed, et eestlaste voog üle lahe ei näi lõppevat. Samuti ei näi lõppevat probleemid ja mured.
Tallinna sadamas rääkisid Soomes tööl käinud ja käivad inimesed, et eestlaste voog üle lahe ei näi lõppevat. Samuti ei näi lõppevat probleemid ja mured.Foto: Karli Saul

Värske uuring näitab, et pooled Soome tööle minejad ei tee selleks mingeid ette­valmistusi. Eesti inimesed ei tea endiselt, mida välismaale tööle minnes nõuda ja oodata. Sotsiaalministeerium hakkab piiri taha tööle minejatele nõu andma.

Eks meil oli kaks võimalust: kas põhja või põhja,” selgitas eile Tallinna sadamas oodanud keskealine mees käega peagi sadamast lahkuva laeva poole rehmates. Ta ütles, et eestlaste tulv Soome on aastatega ainult suurenenud ja tuleb ette ka neid, kellel tõesti nahk üle kõrvade tõmmatakse. „Tegelikult seda on ka ikka vähemaks jäänud, minul on õnneks hästi läinud,” lisas ta.

Septembris küsitlesid sotsiaalministeeriumi töötajad Tallinna sadamas tööle sõitvaid inimesi. Selgus, et pea veerand neist on välismaal töötades puutunud kokku mõne probleemiga: näiteks maksti palka lubatust vähem või hilinemisega, elukoht või muud töötingimused ei vastanud kokkulepitule. Igalt neljandalt küsis töövahendusfirma vahenduse eest seadusvastast tasu, enamasti sõidupiletite broneerimise eest. Selgeks sai ka see, et pooled neist inimestest ei olnud teinud välismaale tööle minekuks mingeid ettevalmistusi.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare