Ühisrahastusportaal on hoogu andnud veerand miljoni euro eest

 (4)

Tiiu Sullakatko ja Erko Valk
Hooandja juhatuse liige Tiiu Sullakatko ja Uue Maailma tänavatefestivali korraldaja Erko Valk demonstreerivad, kuidas saab augusti lõpus toimuval festivalil linnaosa tänavatel lõbusalt aega veeta.Foto: Eero VabamägiFoto: Eero Vabamägi

Projektidele annetusi koguv portaal Hooandja on kujunenud populaarseks rahastusallikaks.

Esimesel tegutsemisaastal on Hooandja lehe kaudu toetust saanud ligi 100 projekti kokku 250 000 euro eest, õnne võivad seejuures proovida kõik. Hooandja idee ühe autori Tiiu Sullakatko sõnul ei ole neil kontoris mingit konsiiliumi, kes hindaks, kas nemad projekti usuvad või mitte. „Lõpuks ikkagi lehekülge külastavad inimesed otsustavad, kas oma raha sellesse panustada või mitte,” ütles ta.

Välismaistest sarnastest portaalidest (näiteks kickstart.com) idee saanud Sullakatko sõnul on portaal algsetest kõhklustest hoolimata äärmiselt edukaks osutunud. „Väga hästi on läinud selle kohta, kui väike Eesti on ja kui palju oli skeptitsismi, et selline asi saab üldse väikese rahvaarvu juures toimida,” ütles ta. „Et selline ühisrahastus toimida saaks, on vaja palju inimesi, kes annaks vähe raha. See toimib paremini kui see, et annavad üksikud inimesed ja palju,” selgitas ta.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare