Urmas Alenderi endine abikaasa lõi Estonial hukkunute omaste ühenduse

 (1)
Urmas Alenderi endine abikaasa lõi Estonial hukkunute omaste ühenduse
ETA

Eesmärgiks on leida tõde parvlaeva Estonia huku kohta ja aidata kaasa Pariisis pooleli oleva Estoniat puudutava kohtuprotsessi taaskäivitumisele.
Estoniale jäänud laulja Urmas Alenderi endine abikaasa Helje Kaskel lõi eile Rootsis uue Estonial hukkunute omaste ühenduse ELA, teatas ETA.

Ühe oma esimese sammuna nõuab ELA (Estonia Litigation Association) Rootsi valitsuselt nn tõekomisjoni moodustamist, et selgitada välja Estonia katastroofi tõelised põhjused.

Pariisi kohtus soiku jäänud protsessi kaudu saab ehk teada rohkem tõde Estonia katastroofi kohta, ütles Kaskel ETAle. Tegemist on kompensatsiooni taotlemise kohtuasjaga. Kui kohus otsustab, et rahvusvahelise komisjoni lõpparuanne Estonia katastroofi kohta on õige, siis otsustab kohus, kui suure summa peavad süüdlased maksma. Kui kohus otsustab, et aruanne pole õige, on kohtunikul õigus kuulutada välja uus uurimus, lausus Kaskel.

"Esimese variandi järgi saaksid inimesed kompensatsiooni, teise järgi tõde ja võib-olla ka kompensatsiooni, nii et meie jaoks on mõlemad variandid head, halba lahendust pole," ütles Kaskel.

"Estonia hukku käsitlevas lõpparuandes on küll palju andmeid, ent seal on ka palju küsimärke," märkis Kaskel. "852 inimest kaotasid oma elu ja siiamaani ei tea täpselt, kes selles süüdi oli."

Millal kohtuprotsess Pariisis alata võiks, ei osanud Kaskel öelda.

e-kaubandus konverents