ÜRO eriraportöör: Eestis peaks olema mitu riigikeelt

 (149)
ÜRO eriraportöör: Eestis peaks olema mitu riigikeelt
Internet

Eestis visiidil olev ÜRO rassilise diskrimineerimise eriraportöör Doudou Diene leiab, et vene vähemus moodustab Eesti ühiskonnast suure osa, mistõttu peaks vene keel saama riigikeele staatuse.

“Eesti peab minema kaitsepositsioonist üle multikultuursusele," ütles Diene. "Vene kogukond Eesti on väga suur. Kui ühiskonnas on 30 protsenti venelasi, siis pole tark seda eirata,” ütles Diene Eesti Raadio vahendusel.

Diene hinnangul peaks Eesti üle vaatama kodakondsuspoliitika ja keelenõuded. “Loobuda tuleks kaitsvast positsioonist,” ütles ta lisades, et eesti keele oskuse nõue on normaalne ning seda peavad oskama kõik Eesti kodanikud.

Diene rääkis veel, et Eesti ja teised Balti riigid pakkusid talle huvi keerulise ajaloo tõttu, mistõttu elab neis riikides koos mitu erinevat kogukonda.

Raportöör kiitis ka peaminister Andrus Ansipit ja teisi poliitikuid, kellel tema hinnangul on tahe diskrimineerimisega võidelda.

Ta mainis ka, et Eestis esineb vähesel määral neonatsismi ja rassisimi, kuid need voolud ei ole väga tugevalt esindatud, võrreldes mõnede Euroopa riikidega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare