Üürilepinguta Apotheka saab esialgu PERH-is ravimite müümist jätkata

 (19)

Apotheka Põhja-Eesti Regionaalhaiglas
Apotheka Põhja-Eesti RegionaalhaiglasFoto: Madis Veltman

Tartu halduskohus rahuldas Apotheka esialgse õiguskaitse taotluse. Apteek saab alates neljapäevast taas Põhja-Eesti regionaalhaiglas uksed avada. Kui kauaks, pole veel selge. Edasine sõltub ravimiametist.

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ keeldub üürilepingu lõppemisest hoolimata Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) müügipinnalt lahkumast. Tänavu suvel korraldas PERH apteegipinnale üürniku leidmiseks konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Senine üürnik Apotheka pidi oktoobri alguseks välja kolima, kuid pole seda siiani teinud. Haigla pöördus abi saamiseks kohtusse.

Ravimiamet otsustas eelmisel nädalal apteegi tegevusloa peatada, mistõttu ei saanud apteek alates esmaspäevast ravimeid müüa. Apotheka kaebas seepeale omakorda ravimiameti kohtusse. Ühtlasi korraldas apteek pressikonverentsi, kus firma süüdistas nii raviametit kui PERH-i. Firma püüdis jätta endast kannataja muljet. Mängiti argumendile, et kõige rohkem kaotavad tekkinud olukorras patsiendid. Ent ühest vastust, miks apteek pärast üürilepingu lõppemist müügipinda ei vabasta, nad ei andnud.

Kolmapäeval tõdes Tartu maakohus, et neil puudub praegusel hetkel kindel siseveendumus, kuidas tuleb ravimiseadust ja majandustegevuse seadustiku üldosa seadust vaidlusaluses küsimuses tõlgendada. "Seega esmase hinnangu kohaselt ei saa kohus asuda seisukohale, et kaebus oleks ilmselgelt perspektiivitu," seisis kohtumääruses.

Samal teemal:

Samas märkis kohus, et ravimiametil on vajadusel õigus taotleda esialgse õiguskaitse igal hetkel tühistamist või selle muutmist. Seega on ravimiametil võimalus anda magusast müügipinnast iga hinna eest kinni hoidvale apteegile vastulöök.

Kuna apteegipinna pärast tuleb kaks paralleelset kohtuvaidlust, üks Tartus ja teine Tallinnas, võib praegust olukorda muuta ka PERH-i esitatud kaebus, kes soovib kohtu kaudu vabaneda lahkuda keelduvast endisest üürnikust.

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare