Uuring: neljandik elanikke ei tea Ilvese tegevusest midagi

 (22)

Uuring: neljandik elanikke ei tea Ilvese tegevusest midagi
Rene Suurkaev

23 protsenti Eesti elanikest ei osanud öelda, millega president on silma paistnud.

Uuringufirma Faktum & Ariko korraldatud küsitlusest selgus, et 23% elanikest ei oska öelda, millega on president Toomas Hendrik Ilves viimase aasta jooksul silma paistnud.

Politoloog Rein Toomla arvates on 16% eestlasi, kes presidendi tegevuse kohta midagi öelda ei oska, natuke suur hulk. “Ju on president natuke vähenähtav,” rääkis Toomla küsitluse tellinud  Eesti Päevalehele. “Presidendi lähikond võiks selles suhtes midagi ette võtta, kuid mida täpselt, ma ei oska soovitada.”

Samas lisas Toomla, et muret oleks põhjust tunda juhul, kui ükskõiksete arv ulatuks ligi 50%-ni. “Kui ükskõiksete protsent oleks üle poole, siis oleks kuri karjas, kuid antud juhul peame tõele näkku vaatama, et palju on siiski inimesi, kellele poliitika korda ei lähe või kes lihtsalt vastata ei soovi.”

Küsitlusest selgus ka tõsiasi, et muukeelseid kodanikke Eesti poliitika sageli ei huvita. Kui eestlaste hulgas ei osanud Ilvese eelmise aasta tegemiste kohta arvamust avaldada 16%, siis muukeelsete seas ulatus antud protsent juba 38-ni.

Välispoliitilise tegevusega jäi president silma 36%, sisepoliitilise tegevusega 22% ning eraeluga 19%-le vastanutest. Rein Toomla arvates on tegu täiesti ootuspärase tulemusega.

“Presidendi ülesandeks ongi riigi esindamine välispoliitikas. Välispoliitilist tegevust olulisimaks pidanud inimeste hulga ning teiste vahel on võrdlemisi suur erinevus ning nii peakski tegelikult olema,” lisas Toomla.


Uudishimu pole patt

Sisepoliitikat presidendi töös olulisimaks pidanud inimesi iseloomustab Toomla hinnangul ootus, et president tegeleks siseprobleemidega, ehkki presidendil on selleks põhiseaduslikult vähe võimalusi. Ligi viiendiku küsitletute kohta, kes pidasid presidendi eraelu oluliseks, kehtib Toomla sõnul kõnekäänd “uudishimu pole patt”.

“Leidub suur hulk inimesi, kellele riigijuhtide eraelu pakub huvi. Eestis leidub ka rida väljaandeid, kes antud huvi ära kasutavad ning regulaarselt neile ka uudiseid pakuvad,” selgitas Toomla.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

319 000€
Tallinn, Äripind
99 999€
Saue vald, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
185 000€
Rae vald, Majaosa
275 000€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
116 900€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter

153 900€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
739 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare