Väikelinnad püüavad vabariigi juubeliaastaks keskusi korrastada

 (8)

Kärdla võidutöö „Kärrdal”, maastikuarhitektuuribüroo Mareld ja arhitektuuribüroo Bornstein Lyckefors. Keskväljakule annavad iseloomuliku ilme kolmnurkne turuhoone, lepapuud, veesilm ja hiiglaslik lepakäbi.
Kärdla võidutöö „Kärrdal”, maastikuarhitektuuribüroo Mareld ja arhitektuuribüroo Bornstein Lyckefors. Keskväljakule annavad iseloomuliku ilme kolmnurkne turuhoone, lepapuud, veesilm ja hiiglaslik lepakäbi.Eskiisid: Eesti arhitektide liit

Suve hakul kuulutatakse välja ideekonkursid, et uuendada Pärnu ja Kuressaare linnasüda.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, on Eesti riigi sajandaks aastapäevaks uue ilme saanud 14 linna südamed, mis praegu eelistavad autot jalakäijale ega innusta seal kuigipalju aega veetma. Kuus linna – Rapla, Kärdla, Põlva, Tõrva, Võru ja Valga – on juba arhitektide ideekavandite seast parima valinud. Rakvere konkurss veel käib ning suve alguses kuulutatakse välja konkursid Pärnu ja Kuressaare keskväljakute ümberehitamiseks.

EV 100-le pühendatud projekti „Hea avalik ruum” eesotsas on Eesti arhitektide liit ja konkursse rahastab riigikantselei. Linnasüdamed võiksid valmida euroraha eest.

Kärdla võidutöö näeb ette, et linna uuel keskväljakul võiks olla veesilm, mänguväljak ja piknikuala, talvel ka uisuplats. Väljakule annaks eriomase ilme kolmnurkne uus turuhoone, mida oleks võimalik ka väljaku ühest servast teise liigutada. Sedasi saaks Kärdla pärast tänavust võidupüha paraadi seda ka tulevikus võõrustada.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare