Väliseksperdid: Tallinna ülikooli õigusakadeemia tuleb TTÜ-ga liita

 (17)

TLÜ-s õpib õigusteadust üle 400 tudengi ja sügisel avatakse veel 55 bakalaureuse ja 44 magistriõppe kohta.
TLÜ-s õpib õigusteadust üle 400 tudengi ja sügisel avatakse veel 55 bakalaureuse ja 44 magistriõppe kohta.Foto: Eero Vabamägi

Eesti õigusalane teadustöö on rahvusvaheliselt ainult rahuldaval tasemel. Murelaps on Tallinna ülikool.

Eesti õigusteadlaste töö pole silmapaistev ja nii väikeses riigis pole tarvis, et juuraharidust pakub koguni kolm ülikooli. Nii Tartu (TÜ) kui ka Tallinna ülikool (TLÜ) ja Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) peavad hoolega mõtlema, kuidas koostööd teha ja millised oleksid Eestis vajalikud uurimisteemad. Sellised soovitused on Eestile esitanud väliseksperdid, kelle ülesanne oli hinnata siinse õigusteaduse taset. Kõige praktilisem nõuanne on kiiremas korras ühendada TLÜ õigusakadeemia TTÜ õiguse instituuduga, sest üksi on akadeemia liiga nõrk.

Tartu ülikooli juuraõpe on pika ajalooga, aga Tallinna ülikoolide õppekavad on veel suhteliselt värsked. TTÜ tegi juristide koolitamisega algust 2008. aastal, kui võttis oma tiiva alla Audentese ülikooli. TLÜ tegi sama 2010. aastal Akadeemia Nordiga. TLÜ-s õpib õigusteadust üle 400 tudengi ja sügisel avatakse veel 55 bakalaureuse ja 44 magistriõppe kohta.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare