Välisministeeriumis saab asekantsleriks Clyde Kull


Brüsselisse mineva Harri Tiido asemel saab välisministeeriumi uueks poliitika asekantsleriks Clyde Kull.

Harri Tiido vahetab peagi välja EL-is välis- ja julgeolekupoliitika küsimustes Eestit esindava Sander Soone, kes naaseb Eestisse. Soone uueks ametikohaks saab Clyde Kulli praegune, poliitikaosakonna peadirektori koht.

Välisministeeriumi kantsler Marten Kokk ütles, et personalikomisjon on sellise vahetusettepaneku juba teinud. „Minister pole veel käskkirjale alla kirjutanud, kuid ta teeb seda ilmselt lähiajal,” ütles Kokk ja lisas, et rotatsioon toimub suve lõpus.

Koka sõnul on Kull läbi aegade üks väljapaistvamaid Eesti diplomaate, kes on pidanud saadikuametit paljudes kohtades. „Tema kogemus on väga suur, ta on töötanud esinduse juhina Brüsselis, Berliinis ja Genfis,” kinnitas ta.

Sander Soonet peab Kokk aga väga heaks julgeolekupoliitika asjatundjaks. „Nii et selles mõttes on see vahetus väga loogiline,” lisas ta.

Kull on 1980-ndatel Nõukogude Liidu režiimi ajal lõpetanud karjääridiplomaate koolitanud tippõppeasutuse Moskva riikliku rahvusvaheliste suhete ülikooli. Lennart Meri kutsus Kulli välisministeeriumisse diplomaadiks 1991. aastal. Välisministeeriumi poliitikaosakonna direktori ametikohale asus Clyde Kull 2008. aastal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare