Valitsus venitab Magnitski juhtumi eest vastutajate viisakeeldudega

 (26)

Sergei Magnitski surm on kaasa toonud palju protestimeeleavaldusi. „Hukkus võitluses vargasüsteemiga,” kõlab ühe meeleavaldusel osaleja sõnum avalikkusele.
Sergei Magnitski surm on kaasa toonud palju protestimeeleavaldusi. „Hukkus võitluses vargasüsteemiga,” kõlab ühe meeleavaldusel osaleja sõnum avalikkusele.Foto: Reuters/Scanpix

Sissesõitu keelavat seadust küll muudeti, kuid seni seda ei täideta. Muudatuse algatanud ja eelnõu juhtinud riigikogu liikmed ei leia nüüd ministritena, et sissesõidukeelu peaks kehtestama automaatselt tervele nn Magnitski nimekirjale.

Eelmise aasta 8. detsembril otsustas riigikogu muuta väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seadust. Muudatus võimaldab keelata Eestisse tuleku välismaalastel, keda on põhjust kahtlustada välisriigis toimunud inimõiguste rikkumises, mis on põhjustanud inimese surma, raske tervisekahjustuse või alusetu süüdimõistmise kuriteos poliitilistel motiividel. Muudatust nimetati Magnitski seaduseks (vt kõrvallugu).

Paljud poliitikud juubeldasid ja tagusid piltlikult öeldes uhkusest rusikatega vastu rindu, sest Eesti oli Euroopas esimene riik, kes seaduse vastu võttis. Tähelepanuväärseks tegi muudatuse ka riigikogu üksmeelsus. Kohal olnud 91 rahvasaadikust hääletas muudatuse poolt 90. Ainsana jättis hääletamata keskerakondlane Vladimir Velman.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare