Kaubandus
10-20 Kaubatänav Vene tänaval. Müügil silmkoetooted, keraamika, klaas, nahkehistööd, nahk-galanterii, tekstiil, suveniirid, kunstiteosed, toidukaup, avatud suvekohvikud, sepatöö demonstreerimine, sepiste müük
12-19 Rahvakunsti ja käsitöömeistrite suvelaat Vanaturu platsil. Kodukäsitöö müük, rahvusroogade pakkumine, käsitöömeistrite esinemised, laadategelaste esinemised, laste meistrikojas saab valmistada mänguasju
12-23 Veinitee Müürivahe tänaval restoran Gloria ees. Tutvustatakse Elsassi piirkonna veine. Korraldab Gloria veinikelder
Jalutuskäigud ja ekskursioonid
9 Linnahalli sadamast ja 9.30 Pirita sadamast kolmetunnine merereis Aegna saarele alusega Koplirand. üks ots maksab 35 krooni, lastele 15, edasi-tagasi pilet 60 ja lastele 30 krooni
18 Linnahalli sadamast ja 18.30 Pirita sadamast Kopliranna kolmetunnine merereis
10-18 Raekoja tornist on võimalik imetleda all-linna (sissepääs tornialusest uksest)
10 Vanalinn ja liikumisharrastus: jalutuskäik Raekoja platsilt Russalka juurde (eesti keeles, tasuta)
11 Jalutuskäik "Tallinn - nii nagu nägi teda Dostojevski", korraldab Jüri Nikiforov (vene keeles, tasuta). Algus Viru väravate juures
12 Lasteekskursioon Katariina käigu vitraazhikeldrisse Galerii Dominicanes (eesti keeles, tasuta)
12 Lasteekskursioon AS Eesti Coca-Cola Joogid tehasesse (eesti keeles, tasuta). Ekskursioonijuht ootab peaukse juures fuajees
15 "Puuetega inimesed Tallinna kesklinnas". Puuetega inimeste liikumisvõimaluste tutvustus (eesti keeles, tasuta). Kohtumispaik Estonia pargis Tammsaare kuju juures
16 Jalutuskäik noore reisijuhiga Karja väravani (eesti keeles, tasuta). Kohtumispaik Kodulinna Maja Gümnaasiumi t 3
18 Ekskursioon Pirital (vene keeles, tasuta)
Kohad
Raekoja plats
12 Kotka päevade avamine
Kotka naisvõimlejad ja noortebänd Dwarfs
14 Spordiprogramm - tänavajalgpall
16 Kotka meeskoor
16.30 Kotka muusikakooli kammerorkester
17.15 Nõmme Noortemaja liikumisrühm
18 Tallinna segakoorid ja Tuletõrje puhkpilliorkester
21 Kotka kava Tango
Harju tänav
14 Leedu jazzmuusikud
15 Teatristuudio Pinocchio PP show
16 Kieli Country Band Turnpike
18 Peep Mandre ja Anatoli Krivorukov
20 Leedu jazzmuusikud
Seitsme Linnuse park
14 Keila SOS lapsed
16 Tantsutrupp Modus
16.30 Nõmme kultuurikeskuse tantsurühm
17 Salme Kultuurikeskuse rahvamuusikaansambel Ants ja Liisu
17.30 Loo Rahvamaja rahvamuusikaansambel Lootar
18 Habaja
18.30 Saue simmajad
Marstali hoov (Rüütli 6)
Folkloorirühmade esinemine. Avatud käsitöö näitusmüük ning võimalus tervislikult toituda
15 Räpina laulu-mängu selts Kapell
16 Sikupilli
17 Kungla memmed
17.30 8. keskkooli kandle- ja rahvapilliorkester ja rahvatantsijad
18 A. Nurk ja lauluklubi
18.30 Salme kultuurikeskuse rahvamuusikaansambel Ants ja Liisu
Suur kloostri õu (Suur-kloostri 1)
19 Tantsutramp 97 - Peda Balleti uudised
Hortus medicuse õu (Lai 22)
17.30 Vanamuusikud
18 Härra von Glehni pooltund
18.30 Trio Vanad sõbrad ja akordionistide ansambel
19 Luuleteater Varius
Pikk 37 õu
13 Haridustööliste seenioride naiskoor ja Kotka meeskoor
14 Rahvusraamatukogu naiskoor
17.30 Kaubamaja naiskoor
18.30 India tantsude kava Shakti
Olevimäe õu (Olevimägi 12/14)
18 Jazz- ja rockkontsert Who Cares, The Real Pain, Nine Lives, Bad Inffloence
Shoti klubi õu (Uus 31)
18 Leedu jazzmuusikud
19 Tantsutrupp Mustsõstraõied
Kullo Lastegalerii (Kuninga 6)
11-12 Trepikontsert
13-16 Laste joonistamine
Kinaveri õu (Pikk jalg 9)
12-18 Näomaalingud ja meisterdamise nurk lastele
13-16 Muusikud
Kodulinna maja (Gümnaasiumi 3)
10-19 Pääs Nunna, Sauna ja Kuldjala torni
15.30 Müürimängud (muusikute esinemised)
Sally Studio (Vene 27)
13-17 Loomade joonistamine, meisterdamine
14.30 Anu Kalmu juhendamisel vanalinna joonistamine
Vanalinna kooli hoov (Vene 22)
11-17 Laste kunstihoov (joonistamine, meisterdamine)
Vanaturukael
13.30-16 pillimees Juss
Bastioni hoov (Viru 23)
10-19 Laste legoõu
Saalikontserdid
Niguliste muuseum - kontserdisaal (Niguliste 13)
19 Tallinna Saksofonide Kvartett
Assauwe torn (Müürivahe 12)
17 Kitarriduo Heiki Mätlik - Meelis Milli
Ajaloomuuseum (Pikk 17)
16 Weekend Guitar Trio
Pühavaimu kirik (Pühavaimu 2)
18 "Klaver tuleb külla" - Rein Rannapi avakontsert-jumalateenistus. Teenib peapiiskop Jaan Kiivit
Kloostri ait (Vene 14)
20 Pilliklubi - Viiulid
Vanalinna muusikamaja (Uus 16c) 7.-10. juuni
14 Eesti rahva lugu tutvustav ajaloomäng. Tütarlasteansambel Crea, Sofia Joonsi pilliklubi
18 Vanamuusikakontsert
00 öökontsert
Dominiiklaste klooster (Vene t 16)
17 Pooltund barokkflöödiga
Teatrietendused
Kullo laste galerii (Kuninga 6)
18 Etendus "Teatritund"
Assauwe torn (Müürivahe 12)
18 TPü diplomandide lavaprojekt "Inimpüünis"
Toomklubi (Vene 6)
16 Muusika Väiketeatri Stuudio ja teater Marionett "Saladustelaegas"
18 Teater Randlane "Põrunud aru õnnistus"
19 Tammsaare-nim teater "Röövimine keskööl" 3. korruse saalis
Nukuteatri suveõu (Nunne 4)
11 Vene Draamateatri etendus "Kass Leopoldi sünnipäev"
15 Etendus "Saladuslik tsirkus"
18 Etendus "Klounide kool"
Nukuteatri ovaalsaal (Lai 1)
11 "Pöial-Liisi"
Linnateatri õu (Lai 23)
"Kolm musketäri"
Vanalinnastuudio (Sakala)
19 "Raadio Null"
Vene draamateater (Nukuteatri hoov)
11 Lasteetendus "Kass Leopoldi sünnipäev"
Salong-teater (Kaarli pst 9)
19 "Saara ja Aabraham"
Rahvusraamatukogu hoovi amfiteater (Tõnismägi 2)
Lasteteater Trumm
12 "Sada asja"
16 "Padakonna vada"
Teatri- ja muusikamuuseumi õu (Müürivahe 12)
VAT-teatri etendused
12 "Leitnant Schmidti tütred"
14 "Reinuvader Rebane"
16 "Super-Kakuke"
Lai 13 garaazh
18 Klubi Hevros etendused
Sport
Kalevi spordiklubi väljak (Pärnu mnt 41)
11 Tänavabändi turniir
AS Estam ujula (Tuvi 12)
12 Ujumisvõistlused "Lahtine rada", spordiklubi Lootos
Tallinna 54. keskkooli võimla (Sütiste tee 20)
Karateevõistlused VP auhindadele
Malemaja (Vene t 29)
Maleturniir vanalinnapäevade auhindadele
Raekoja plats
Tänavajalgpall noortele
Hirvepark
18 (põhiklass) vanalinnapäevade rahvajooks
16 (noored)
Galeriid näitused muuseumid
Raekoja tarbekunsti galerii (Raekoja plats 1)
10-18 "Suur siidinäitus" kunstnikud ülle Raadik, Lylian Meister, Ilme Rätsep, Krista Leesi, Sigrid Huik, Kadri Viires
La Galerie Passage (Narva mnt 15)
E-R 10-18
L 10-15 Kunstinäitus "Suvekollektsioon": Nikolai Kormashov, Orest Kormashov, Uno Roosvalt, Tiiu-Pallo Vaik, Tiina Hiob-Veskla, Vera Stanishevskaja, Vladimir Bachu jt.
Raatuse galerii (Raekoja plats 14)
E-P 11-24 "Laurentsiuse maalid" - Lauri Sillak
Galerii Deco (Koidula 11)
T-R 12-18
L 12-16 Tarmo Roosimölder - maalid
A-Galerii (Hobusepea 2)
10-18
L 11-16 Ehtekunstnike näitusmüük ja tellimine "Akna näitus" - Mari Käbini ehted. Ehtekunstnike tööriistad
Galerii 2 (Lühike jalg 1)
10-19
P 10-18 Eesti tarbekunst ja disain "Vaasid ja kannud"
Kullo Laste Galerii (Kuninga 6)
11-17 näitus Helsingi CAISA rahvusvahelisest kunstikeskusest
Kodulinna maja (Gümnaasiumi 3)
12-20 Kuldjala torni I-II korrusel Maie Lätti lilleseadjate kooli lillenäitus, Ilme Loigu maalid ja Ilme Kuristi akvarellid
Tervishoiumuuseum (Lai28/30)
11-17 Fotod Tallinna meditsiiniajaloost, Tallinna psühhiaatriahaigla peaarstid läbi aegade, portreejoonistused
Raekoda
11-17 Kaubasaalis "Tallinna kodanikud läbi sajandite". Kodanikesaalis "Avatud raamat" - linnakodaniku vaba arvamus Tallinnast juuni 1997.
Ajaloomuuseum (Pikk 17)
11-18 "Tallinn-turismilinn", "140 aastat Narva Kreenholmi", püsiekspositsioon esiajast 19. saj keskpaigani
Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2)
12-19 Kristliku kunsti näitus "Au Jumalale", "Albert Dürer ja Saksa renessanss", Anne Türn - keraamika ja fotod, Priit Joala isikunäitus, Neeme Järvi - 60, raamatunäitus "Tallinna reisijuht läbi aegade"
Loodusmuuseum (Lai 29)
10-17 Maie Lätti lillekooli lõputööde näitus
Linnamuuseum (Vene 17)
11-17 "Relvi kolonel Georg Leetsi kogust", "Tallinn linnulennult"
Kiek in de Kök (Komandandi tee 2)
11-17 Moldova - Rumeenia kultuuriseltsi näitus "Goga perekonna ja kultuuriseltsi laste kunstinäitus" I korrusel, Jaan Künnapi fotonäitus "Aconcagua vallutamine", Läti fotograafi Andris Kantsi ja tema õpilaste fotonäitus
Raevangla fotomuuseum (Raekoja 4/6)
11-17 Kalju Suure fotonäitus "Fotograaf kolleegidest"
Fotokelder Lee (Raekoja 4/6)
11-17 Väino Valdmani fotonäitus "Kompositsioonid"
Nukumuuseum (Kotzebue 16)
11-17 Nukunäitus "Laste mängumaailm läbi aegade"
Linnaarhiiv (Tolli 6)
11-16 "Ristikiriku tulek Eestisse". Tallinna Linnaarhiivi ja Eesti Ajalooarhiivi dokumendid 13.-14. sajandist
Vanalinna kooli hoov (Vene 27) 7.-8. juuni
11-17 Ruth Treimuti õuekeraamika näitus
Kloostri ait (Vene 14)
Fotonäitus linnaarhiivis säilinud keskaegsetest Dominiiklaste Kloostri kirjalikest materjalidest
Sally stuudio (Vene 27)
13-17 Laste loomateemalise tööde näitus "Väikesed loomad"
Toomklubi (Vene tn 6)
Tarbekunsti Rahvaülikooli "CDE kõigile" kevadnäitus II korrusel
Katariina käik
12-18
Klaasikoda - klaasipuhumine, kunstnikud Viivi Ann Keerdo ja Kai Koppel
Vitraazhikoda - vitraazhide valmistamine
Savikoda - kunstnikud ülle Rajasalu ja Kadri Jäätma
Tekstiilistuudio - siidimaal, kunstnikud Kaie Tali - tekstiil, Annika Künnap - kampsunid
Nahakoda - nahatööd, kunstnikud Jane Rannamets ja Pille Kirihall
Lapikoda - lapitekkide valmistamine, Anni Kreem ja Ene Pars
Kübarakoda - näitus üliõpilaste töödest