Vandaalide videod koguvad Youtube´is vaatajaid

 (17)
Vandaalide videod koguvad Youtube´is vaatajaid
Rene Suurkaev

Youtube´is on praegu populaarsed Venemaa telekanalite uudisteklipid Tallinnast, samuti on saidile riputatud rahutustes osalenute endi mobiilivideoid.

Youtube'i lehel on nii Vene telekanalite pikki, korralikke uudisteklippe Tallinnast kui ka kümmekond laamendajate endi telefonidega tehtud klippi. Viimatinimetatud leiab märksôna eSStonia all.

Mobiilivideod kannavad pealkirju nagu "Fašistlik riik, mida juhib füürer anSSip", "Politseiauto sôidab inimestele otsa" ja muid selliseid. Pealkirju kipub iseloomustama vigane inglise keel.

Mobiilivideote taustal on ka kuulda hääli - klaasiklirinale ja sireenidele on mõnedel videotel saateks itsitused ja kommentaarid nagu "jube naljakas".

Mobiilivideote kvaliteet on ootuspäraselt madal, pilt hüplik, kuid isegi siis, kui see nii ei oleks, ei näeks neilt midagi enamat, kui meie telekanalite filmitut. Ka pealkirjad ei pruugi paika pidada - ühtki politseiautot jalakäijaile otsa sõitmas ei näe.

Viimase paari päeva jooksul lisatud Eesti/pronkssõduri klippide vaadatavus kõigub paarisaja ning üheksakümne tuhande vaataja vahel.

Allpool üks lühike näide Youtube'is eSStonia märksõna alt pakutavast.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare