Varjupaigas töötanud mees pidi lahkuma oma seksuaalse sättumuse tõttu

LISATUD VIDEO!

Kaks aastat Haapsalu loomade varjupaigas vabatahtlikuna töötanud Taani-Rootsi päritolu Cim Aaje pidi lahkuma töölt, sest „ta nakatavat teisi oma homode haigusega”.

MTÜ Haapsalu Loomaabi juhi Maarek Nõmmiku väitel pole keegi Aajed diskrimineerinud ega teinud talle negatiivseid märkusi. Nõmmik ei salga, et aeg-ajalt on Aajega sõnavahetusi ette tulnud.

„See on otsene minu inimõiguste rikkumine!” väidab Haapsalus elav Taani-Rootsi päritolu Cim Aaje. Ta on kaks aastat tegutsenud vabatahtlikuna Haapsalu loomade varjupaiga loomade nimel, remontides loomade ruume ja kuute ning organiseerides Soomest ja Rootsist uusi annetajaid. Sellest hoolimata on varjupaiga juhtkond Aaje sõnul talle märku andnud, et tema eraelu elamise viis ei ole nende silmis õige. Probleem olevat selles, et ta elab koos teise mehega.

Möödunud pühapäeval juhtus arusaamatu ja inetu lugu, millest Aaje ei saa enam mööda vaadata. „Lõpetasin tööpäeva loomade hooldamisega ja tahtsin minna riietusruumi riideid vahetama, aga hoiupaigas töötav naine ütles, et mina ei tohi sinna enam minna. Töötaja väitis, et tal tuleb palju pahandust, kui ta mind sinna sisse lubab. Põhjenduseks selgitas ta, et ma ei tohi teiste töötajatega koos riietusruumi kasutada, sest nakatan teisi oma homode haigusega,” räägib Aaje.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>