Vene meedia haaras Rein Langi sünnipäeva mõnuga hambusse

 (63)
Vene meedia haaras Rein Langi sünnipäeva mõnuga hambusse
Rein LangRauno Volmar

Vene meedia tervitas Rein Langi "Adolfi" etendusega tähistatud sünnipäeva rõõmuga: ministri tähtpäevast teevad juttu nii Interfaks kui Regnum, eetriruumi leidis Langi hällipäeva jaoks ka telekanal Rossija.

„Eesti justiitsminister „dekoreerib” oma sünnipäevapidu svastikaga”, hüüab Regnum oma uudise pealkirjas. Edasi vahendab Regnum Eesti Ekspressis ilmunud artiklit.

Regnum teavitab oma lugejaid ka sellest, et Lang oli avalikult selle vastu, et holokausti eitamine karistatavaks muuta.

Interfaks pealkirjastab oma uudise nii: „Eesti minister tähistas juubelit natsisvastika egiidi all”. Interfaks vahendab Öise Vahtkonna teadaannet Langi sünnipäevapeo kohta, milles vahtkondlased väljendavad oma nördimust natsisümboolika kasutamise üle.

Öine Vahtkond kirjutab oma teadaaandes ka seda, et koguni sünnipäevapeo paiga, Püssirohukeldri, nimi on (paha)endeline. Vahtkondlaste teadaannet õhkub veendumust, et ega sellise nimega paigast midagi paremat peale natsismiõhutamise oodata polegi.

Interfaks valgustab Öise Vahtkonna tegemisi ka laiemalt: nimelt ei kavatse ühendus Rein Langi tegude suhtes käed rüpes istuda. Vahtkonnal on plaanis Eesti valitsuselt Langi tegude asjus aru pärida ja nõuda ministri tagasiastumist, kirjutab Interfaks. 

Telekanal Rossija aga meisterdas Eesti ministri sünnipäevast koguni teleklipi, mida saab vaadata siin.


 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare