„Toimepandud rikkumistest teavitas välisministeeriumi politsei. Välisministeerium on ühendust võtnud Vene Föderatsiooni suursaatkonnaga Tallinnas ning kutsunud juhtumi kohta selgitusi andma Vene saatkonna esindaja,“ ütles välisministeeriumi pressiesindaja Helen Rits.

„Diplomaatiliste suhete Viini konventsioonist lähtudes ei allu diplomaat asukohariigi, vaid oma lähetajariigi jurisdiktsioonile. Seega on diplomaadi karistamine või mittekaristamine on lähetajariigi pädevuses,“ lisas ta.

„Meie meetmeks on see, et suhtleme konkreetse riigi esindajatega, et nad saaksid meie edastatud info põhjal teha järeldused ja võtta ette võimalikud meetmed, sealhulgas karistused,“ selgitas Rits.

Politseil on õigusrikkumise kahtluse korral õigus diplomaatilise numbrimärgiga auto peatada ning seda juhtivat isikut tuvastada ja olukorda hinnata.

Kui diplomaadi tegevus või seisund ohustab teda ümbritsevaid inimesi ja teda ennast, võtab politsei ühendust diplomaadi kolleegidega, kes sündmuskohale tuleksid ja aitaksid olukorda kohapeal lahendada.