Rogozini sõnul on kõik Euroopa asjatundjate arutlused selle üle, mida Arctic Sea vedada võis, mõttetud selle kõrval, et laeva üritati vabastada, vahendas raadiojaam Ehho Moskvõ. Venemaa sõjalaevastiku eesmärk oli meeskonna elu päästa.

Euroopa parlamentidevahelise julgeoleku- ja kaitseassamblee piraatlusealane raportöör, endine Eesti kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts tunnistas Kuku raadiole antud intervjuus, et kogu tõde Arctic sea nn kaaperdamise kohta ei saa maailm ilmselt kunagi teada. Kõuts märkis, et praegu on kõige rohkem informatsiooni Venemaal, kes üksikuid infokilde avalikustab.

Loogikat on kogu loos aga vähe. Kõuts märkis, et Venemaal saab olema raske maailmale seletada, miks laev suundub praegu sihtpunkti asemel hoopis kaugemale, Venemaa sõjasadamasse Novorossiskisse. Laev ei sõida Vene lipu all, ka ei ole laeva omanik ja last Vene riigi omad. Ka on Kõutsi sõnul segane, millal väidetavad piraadid üldse laevale tulid, sest kui laev Rootsi vetest lahkus, teatasid nad, et laeval on kõik korras.

Kõuts täpsustas, et tema pole öelnud, et Arctic sea lastiks võisid olla tiibraketid, seda infot jagasid Venemaa internetilehed, kelle hinnangul olid raketid mõeldud Iraanile, tema ainult vahendas seda infot. Viimased andmed Venemaa agentuuridelt väidavad, et FSB on jõudnud järeldusele, et kaaperdajad tegid mõnede laeva meeskonnaliikmetega koostööd.