Venemaa propagandasõda käivitus mõne tunniga

 (75)

Venemaa propagandasõda käivitus mõne tunniga
rosbalt.ru

Venemaa propagandaagentuuridel kulus pärast Eesti valitsuse keskpäevast otsust - mitte anda Gazpromi kontrollitavale Nord Streamile merepõhja uuringuteks luba - vaid paar tundi, et alustada järjekordset Eesti vastast propagandasõda.

Kõige "krõbedama" pealkirjaga sai kell 15.44 Moskva aja järgi hakkama gazeta.ru. Artikkel pealkirjaga "Eesti veab Venemaa kuivale" nimetab Eesti võimude otsust "vabariigi banaalseks sooviks panna gaasijuhe Eesti territooriumile ja saada gaasitransiidi pealt vaheltkasu".

"Eesti murdis taas Venemaa maha. See Balti vabariik on juba varem pööranud tähelepanu ökoloogilistele probleemidele, mis võivad toru rajamisel tekkida, kuid nii teravate avaldusteni kui täna pole seni asi läinud," teatas gazeta.ru, viidates välisminister Urmas Paeti sõnadele, mille kohaselt poleks Eesti iial gaasitoru oma vetesse lubanud.

Agentuur Rosbalt leiab aga kell 15.29 tehtud avalduses, et "Gaasijuhe jagab pronkssõduri saatust". Rosbalt märgib, et gaasijuhtme rajamine postsovetlikest riikides mööda minnes on igati teretulnud, kuna "nende käitumine on ettearvamatu". Väljaanne leiab, et Eesti võimud teevad selliseid otsuseid, kuna kannatavad pärast aprillisündmusi tohutu usaldusdefitsiidi käes.

Artikli lõpulõik kutsub aga lausa üles Baltikumi taas ära jagama.

"Gaasjuhtme rajamine on unikaalne võimalus ja alus tõsisteks Balti mere ökoloogiauuringuteks, kuna ühelgi riigi eraldi selleks vahendeid poleks. Seetõttu tõestasid Eesti valitsuse sammud taas, et idee rajada gaasijuhe postsovetlikest riikidest mööda minnes ja seda iga hinna eest, on õige ja teenib nii Venemaa kui Euroopa huve. Sama eesmärki täitis omal ajal Põhjasõda, mil Euroopa ja Venemaa võitlesid selle eest, et Baltikum saaks nende jaoks ühiseks valduseks, aga mitte ühe riigi alluvaks."

Vähem kui pool tundi hiljem kirjutas sama agentuur sel teemal uuegi artikli, seekord pealkirja "Eesti: Gazprom tuleb hävitada" all. Artiklis olid pööratud pealepeale Igor Gräzini sõnad ja tõlgendatud tema sõnu nii nagu sooviks kogu Eesti selle Venemaa energiahiiu hävitamist. Gräzin ütles kõigest, et Gazpromi positsioonid võivad nüüd kõigutatud saada.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
166 000€
Tallinn, Suvila
158 000€
Tallinn, Korter
102 900€
Tallinn, Korter
138 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
157 000€
Rae vald, Korter

209 000€
Saku vald, Maja
142 000€
Tallinn, Korter
63 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare