VIDEO | Valimispropaganda Lasnamäe koolis: poliitikud jagasid debatil korraldaja keelust hoolimata lastele hoogsasti valimismeeneid

 (151)

Keskerakondlane Jaanus Riibe jagas täna Tallinna Kuristiku gümnaasiumis õpilastele erakonna värvides oma nimega pastakaid, kuigi korraldaja seda keelas. Riibe ise väidab, et korraldaja luba oli olemas ja tegelikult jagasid oma meeneid hoopis teiste erakondade esindajad.

Täna tulid Kuristiku gümnaasiumisse väitlema Lasnamäel kandideerivad poliitikud. Tutvustusvoorus otsustas Tallinna linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe jagada kooliõpilastele Keskerakonna värvides enda nimega pastakaid. "Ise kooli lõpetanuna tean, kui palju pastakaid vaja on," põhjendas Riibe õpilastele. "Kes soovib, võib võtta, ma arvan, et see pole nii suur kuritegu."

Sotside Lasnamäe linnaosa kandidaadi Annela Ojaste sõnul leidis tõepoolest selline juhtum aset ning korraldaja oli selle lausa ära keelanud. "Riibe lasi need pastakad ringi käima. Korraldaja korjas need lõpuks ära," ütles Ojaste, kes ka ise debatil osales. Olenemata korraldaja sekkumisest olid õpilased juba õnge otsas - mõned, kes pastakat ei saanud, tulid hiljem seda eraldi Riibe käest küsima.

Ojaste seab Riibe käitumise eetilisuse küsimärgi alla. "Ta parteikaaslane Mailis Reps ju ise räägib, kuidas koolis peaks valimiste ajal normaalselt käituma," imestab Ojaste.

Samal teemal:

Jaanus Riibe sõnul oli asi hoopis teistmoodi. "Korraldaja ütles, et kui õpilased küsivad, siis võime jagada. Õpilased nägid, et mul oli pastakaid ja nad küsisid, et kas nad saaksid pastakaid," kommenteerib ta Delfile. "Ma ei näe, et ma oleks siin reegleid rikkunud - kõik oli korraldajaga kooskõlastatud."

"Toonitan, et need pastakad ei olnud Keskerakonna pastakad ja seal peal ei olnud kirjas Keskerakonna nime, mitte mingit loosungit ega üleskutset - vaid minu enda nimi."

Riibe märgib, et tegelikult käitusid kahtlaselt hoopis teiste erakondade esindajad. "Ojaste jagas seal oma visiitkaarte ja ma ei tea, kas see oli korraldajaga kooskõlastatud. Samuti jagati seal IRLi meeneid."

Ojaste enda sõnul jättis ta aga visiitkaartide jagamise mõtte teostamata juba siis, kui ta Riibe pastakatempu nägi. "Minul on visiitkaardid koguaeg kotis ja alguses vaatasin, et ohoo, jagatakse pastakaid - aga korraldaja keelu peale ei tulnud mulle mõttesegi, et ma hakkan oma visiitkaarte nüüd jagama. Minu käest ei tuldud küsima ka," kinnitas ta.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

209 000€
Ülenurme vald, Maja
134 900€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
93 900€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
271 000€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa

220€
Keila, Äripind
188 235€
Tallinn, Korter
134 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare