Võidusamba ümbruse projekteerimine maksab seitse miljonit

 (20)
Võidusamba ümbruse projekteerimine maksab seitse miljonit
----

Kaitseminiseerium ja projekteerimisfirma SWECO Projekt sõlmisid eile 6,7-miljonilise lepingu Vabadussõja võidusamba maa-ala projekteerimiseks.

SWECO Projekt AS võitis Vabadussõja võidusamba maa-ala projekteerimise peatöövõtja leidmisele suunatud riigihankekonkursi ning koordineerib nüüd sealseid tegevusi kuni ehitusloa saamise ja hiljem kuni tööjooniste valmimiseni.

Võidusamba maa-alale jäävad samba tseremooniaplats, trepid, tugiseinad, pandused ja samba vundament.

SWECO Projekti juhatuse esimehe Aare Uusalu sõnul tahab ettevõte panna võidusamba ja Vabaduse väljaku koos tööle. "Töö maht ei ole meile ülearu suur, kuid kuna sammas on avalikkuse pideva tähelepanu all, on töö sellest tulenevalt vastutusrikas ja väga huvitav," ütles SWECO Projekti juhatuse esimees.

28. veebruaril allkirjastas kaitseministeerium Vabadussõja võidusamba enda ehitamise lepingu Tšehhi firmaga Sans Souci. Tšehhide valmistatav võidusammas läheb riigile maksma 63 miljonit krooni.

Võidusamba rajamine on viimastel nädalatel tekitanud tugeva vastuseisu Eesti Arhitektuuride Liidu liikmete ja paljude loomeinimeste ning riigikogulaste seas, kes nõuavad uue konkurssi korraldamist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare